'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: konfiguracja Read/Write  (Przeczytany 4508 razy)

sebik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
konfiguracja Read/Write
« dnia: Lipca 04, 2016, 10:27:01 pm »

Bawię się ostatnio EdomApp i mam kilka pytań:
 - czy możliwości odczytu zmiennych ograniczone są do we/wy sterownika? tj. do typów QXx.y i IWx?
 - czy możliwości zapisu ograniczone są do MBx?

Pytam, bo chciałem zapisać flagę typu BOOL o adresie wyciągniętym z XMLa: <variable name="PLC_PRG.R3_UP_VIS">4,4733,1,0</variable>, co przekłada się na MX295.13, ale to niestety nie działa...
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: konfiguracja Read/Write
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 05, 2016, 09:31:38 am »

Cześć,

jeśli adres zmiennej umiesz wyciągnąć z xml'a, to może warto w ogóle przesiąść się na kounikację |0|, a nie readpi/writepi?

Nie znalazłem nigdy ścisłej specyfikacji kounikacji przez readpi/writepi - wszystko, co wiemy, pochodzi z prób i testów...  Spróbuj więc zmieniać wartość innego typu niż BOOL.  Upewnij się też, że masz aktualny adres i dobrze go przeliczyłeś.

Pozdrawiam,
Zapisane

sebik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: konfiguracja Read/Write
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 05, 2016, 10:50:23 am »

Moje pytanie dotyczyło parametrów w polach Read i Write przy konfiguracji elementu w aplikacji EdomApp na Androida.

Swoją drogą całkiem fajna aplikacja, pytanie czy autor planuje dalszy rozwój?
(w pierwszej kolejności widziałbym możliwość zmiany tła/ikon, może dodatkowe kontrolki (rolety z wizualiacją stanu))

Pozdrawiam

Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: konfiguracja Read/Write
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2016, 01:31:37 pm »

Jeśli chodzi o zastosowanie aplikacji to nie polecam wyciągania adresu z xmla, bo on się może zmieniać przy każdej kolejnej kompilacji.  Lepiej od razu zaadresuj taką zmienną na stałe.

Nie mam jak tego na szybko przetestować, ale wg kołacze mi się coś, że można było zmieniac cały BYTE'y nie BIT'y, czyli MB, nie MX... no ale mogę coś źle pamiętać.

Co do appki - nie mam ostatnio pary, by ją aktualizować... woła już o to głośno, bo technologia, na której jest oparta ma już brodę... Zobaczymy, może po wakacjach ;)
Zapisane