'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: HELP - firmware update i nie mogę wgrać programu - dom stoi  (Przeczytany 1654 razy)

viallos

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
HELP - firmware update i nie mogę wgrać programu - dom stoi
« dnia: Kwietnia 27, 2020, 10:34:03 pm »

Za dużo wolnego czasu i zacząłem kombinować z firmware update itp i ... firmware update się udał, sterownik startuje ale nie mogę wgrać do niego nowego programu .... ani starego.

Mogę się połączyć ze sterownikiem zarówno poprzez port sieciowy(LAN) albo kabel serwisowy ale otrzymuję komunikat że:
Only a limited connection to the device could be established. Therefore programming functions cannot be used

Dodatkowo 'Check wheather the CODEDYSY Gateway process was started'

W zasobniku systemowym obok zegarka widzę opcję Codesys Gateway i jest aktualnie Stopped. Klikam 'Start Gateway' ale niestety serwis nie startuje.

Czy ktoś już się z tym spotkał - jak udrożnić komunikację do sterownika żeby wgrać program i uruchomić ten Gateway?

eCockpit w wersji 1.6.1.5, kontroler PFC200, firmware 03.03.10(15)

Błąd w załączniku.
Zapisane

viallos

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: HELP - firmware update i nie mogę wgrać programu - dom stoi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 28, 2020, 02:45:11 pm »

Temat rozwiązany.

Brakowało pliku GatewayService.exe w C:\ProgramData\CODESYS\CODESYSGatewayV3\
Były tylko:
Gateway.cfg
GatewaySysTray.exe

Reinstalacja eCOCKPIT przywróciła ten plik i gateway od razu wystartował.
Ciekawe jakim cudem zniknął - musiało to nastąpić podczas jakiegoś update.

Może komuś się taka wiedza przyda.
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: HELP - firmware update i nie mogę wgrać programu - dom stoi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2022, 04:42:12 pm »

Witam,

Chciałem odświeżyć trochę ten wątek. !eCockpit od dawna prosi mnie o update firmware'u ale mam obawy co do właśnie potencjalnych problemów.

Chciałem podpytać o kilka spraw:
- na czym polega "reinstalacja eCockpit" czy to jest menu w panelu webowych gdzie wybieramy środowisko ( codsys vs eCockpit ) ?
- czy korzystałeś z bibliotek oscat i jeśli tak to czy update jest w jakiś sposób wymazuje albo przestają one działać?
- ostatnie pytanie to czy moduły IO mogą przestać działać albo tracą swoje zapisane indeksacje? mam kilka różnych 16 / 8 / 4 i nawet 2 kompletowanych przy każdej rozbudowie
Zapisane