'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Sterowanie ogrzewaniem  (Przeczytany 30918 razy)

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie ogrzewaniem
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 02, 2015, 08:37:33 pm »

Cześć,

niczego nie znalazłem w instrukcji, co trzeba ustawić by osiągnąć, co potrzebujesz.  Jedyne, co jako-tako pasuje do tematu jest kod 9f.  Osatecznie nie zaszkodzi spróbować.

Najprawdopodobniej jednak to nie jest to... i trzeba dzwonić do Viesmanna.  Miałem ostatnio temat związany z wygrzewaniem wylewek i centralny helpline viessmanna (po długim czekaniu na połączenie) był bardzo pomocny, tzn zrozumiał w lot, o co pytam i podpowiedział odpowiednie kodowanie...

Pozdrawiam
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie ogrzewaniem
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 02, 2015, 09:20:23 pm »

nie wiem w ilu branzach jeszcze zostanę specjalistą :) na instalatora nie mozna liczyc, bo przeciez grzeje ....

z luznej rozmowy wychodzi, ze sprzęgło hydrauliczne załatwi temat, a ze piec wie jaka temp. na sprzęgle i potrafi to korygować mocą palnika, to nie obniża to dT czyli nie pogarsza sprawnosci :) a nawet moze polepszyć bo piec będzie mogł sobie pracować z dużo rzadszym taktowaniem.

co do 9F - to byla wtopa mojego magika piecowego :) zostawil to w ustawieniu pudelkowym i od kwietnia - czyli przez sezon letni - mam 9tys startów palnika :) ot - taki czesto odpalany piecyk....
9F bedzie mi potrzebne jak juz podlacze drabinkę w lazience i przyda sie wtedy ciut cieplej na niej. poki co ustawione na 0. kazda inna wartosc powoduje taktowanie (nie ma odbioru ciepla i palnik sie wylącza...po minucie juz jest za zimno na zasilaniu i palnik startuje. i tak w kółko)

zamontuję sprzęgło i zobaczymy co się zmieni. na logikę - ma to sens.
Zapisane