'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: ping - z wago plc  (Przeczytany 9584 razy)

macek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
ping - z wago plc
« dnia: Kwietnia 19, 2015, 02:41:39 pm »

Witem,
tak gmeram w swoim plc(wago) i dochodzę do wniosku, ze przydalaby mi sie funkcja pingowania hostow z poziomu plc.
Czy ktos rozpoznawal ten problem?
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2015, 02:54:07 pm »

Cześć,

chętnie poznałbym sposób.  Tu:

http://www.oscat.de/community/index.php?topic=1904.0

jest ciekawy pomysł, by pingując telefony domowników, którym wcześniej przypisano stałe IP, sprawdzać, czy ktoś jest w domu... nice :)
Zapisane

macek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2015, 02:57:38 pm »

dokładnie o to mi chodzi, tzn bardziej o zapalanie oswietlenia przed domem po zmroku jak wracam,
generalnie wolalbym to wlasnie zaszyc w plc a nie w wizualce
Zapisane

macek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2015, 09:05:48 pm »

sorry za post pod postem

cos tam namierzyłem na niemieckim forum,
piszą o WagoLibSockets.lib - i tam jest cos co mozna do pingowania uzyc, ale nie moge za cholere wytropic tej biblioteki (jakas stara? )
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2015, 09:37:00 pm »

a nie masz jej w Program Files/WAGO Software/CoDeSys V2.3/Targets/WAGO/Libraries/32_Bit?
Zapisane

macek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2015, 10:23:30 pm »

 ::)  pewnie ze mam, dzieki
to wiele wyjasnia czemu tego nie ma w caaaalutkim internecie ;)
ehh, to zaczynam zabawe
Zapisane

macek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 20, 2015, 11:24:25 pm »

Działa OK, ale zaczałem miec watpliwosci innej natury

pinguje sobie co 5 sekund narazie testowo hosty, jest OK, ale zastanawiam sie czy to nie bedzie powodowalo jakiegos wiekszego zuzycia baterii w telefonie itp...
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 21, 2015, 09:10:27 am »

no no :) to pochwal się kodem :)

baterii...? szybko myśląc - nie powinno... Telefon, który jest w sieci i tak co jakiś czas wymienia dane. Może jeśli masz wątpliwości, zwiększ odstęp czasowy między pingami?
Zapisane

macek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 22, 2015, 11:19:46 am »

ale tu nie ma sie czym chwalic, jest gotowy klocek do tego w w/w bibliteczce.


Aczkolwiek musze pokombinowac jeszcze troche. Obnize drastycznie pingowanie w momencie wykrycia uzytkownika mobilnego.
No i musze doczytac o zachowaniu wifi w systemach na androidzie, i energii.
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 23, 2015, 10:15:20 am »

Wybacz, że Cię tak dręczę... możesz pokazać jaką funkcję użyłeś i jak ją użyłeś?
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2015, 08:20:50 pm »

Nie wydaje mi się, żeby jakos drastycznie zwiekszalo to zuzycie energii przez telefony.
przynajmniej dwa mechanizmy, ktore rowniez caly czas "rozmawiaja" z telefonem:
1. klient poczty exchange ma cos co nazywa sie ladnie heartbeat - czyli serwer exchange sprawdza, czy klient ciagle zyje :)
a drugi nie bardzo wiem jak opisac, ale AP WiFi tez caly czas "gada" ze swoimi klientami.

w/g mnie smialo mozna pingac co 5 minut :)
Zapisane

macek123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: ping - z wago plc
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2015, 10:04:06 pm »

odnosnie pingowania, owszem juz wybadalem telefon i widze ze mimo pingowania co 5 sekund wchodzi sobie w nocy w tryb deepsleep, a wiadomo ze tak czy siak dziala synchronizacja itd. no chyba ze kto te wszystkie bajery ma powylaczane.
Mimo to i tak algorytm zmienie (jak znajde chwile:D ) zeby pingowal czesto, ale jak juz znajdzie hosta to badal tylko obecnosc co kilka minut.
Problem jest inny natomiast. Tak naprawde to chcialem by telefon mnie anonsowal w domu zanim jeszcze do niego wejde i teraz co sie dzieje...
Jade sobie z roboty do domu telefon sobie lezy obok mnie. wifi zalaczone mam zawsze. mimo to wchodzi w deepsleep i dopiero jak go rusze w domu (chocby klikne guizikiem by mi pokazal ekran) to nawiazuje polaczenie z siecia domowa. potem juz jest ok.
Czyli reasumujac algorytm w androidzie (przynajmniej 4.4) jest taki ze poki jestem w znanej sieci to sie jej trzymam ale potem jak z niej wypadne podczas stanu nieuzywalnego to badam sieci dopiero jak sie pobudze.
Badalem opcje "optymalizacja wifi" w tym androidzie ale to nic nie daje (tzn odchaczenie tej optymalizacji).
Wifi mam oczywiscie w opcji "zawsze wlaczony"
Jutro zrobie testy z ukladem takim ze zalacze lokalizacje- tę oszczędną z gugla na podstawie wifi i gsm  - moze to przytrzyma radyjko wifi w ciaglej gotowosci.


A do admina - klocek SOCKET_PING - proste pingowanie, oczywiscie trzeba to odpowiednio zaszyc w jakims background tasku z niskim priorytetem by nie obciazal programu glownego - wiadoma sprawa.

btw. mam tez integracje z satelem dzieki waszemu forum ;) no i ze sterownikiem kotlownianym po serwisowym RSie wago - jakby ktos potrzebowal pomocy.
Zapisane