'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Wago - dodawania modułów  (Przeczytany 1339 razy)

kempa007

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Zobacz profil
Wago - dodawania modułów
« dnia: Kwietnia 05, 2020, 04:48:08 pm »

Witam,

U mnie oświetlenie, rolety, pompki już śmigają na PFC200. Powoli przymierzam się do obsługi termometrów i liczników, ale dzisiaj miałem drobny problem. Chciałem dodać wejścia cyfrowe. Mam u siebie dwa rzędy modułów (głównie 4 wejściowych/wyjściowych) połączonych przedłużaczem magistrali. Chciałem dodać jeszcze cztery moduły wejść, wyłączyłem sterownik (swoją drogą jak go się powinno bezpiecznie wyłączyć? Skoro w środku siedzi Linuks, to system plików musi być jakoś tam sprawdzany, a odcięcie zasilania to nie najlepszy pomysł w takich wypadkach).

Czy przy dodawaniu modułów w ogóle trzeba wyłączać sterownik, czy są one typu hot plug/swap?

Po włączeniu sterownika diody sys i IO zaświeciły się na zielono, a run i MS (cokolwiek to jest) mrugały na czerwono, reset programu nic nie dał, więc wypiąłem wszystko i powróciłem do poprzedniej konfiguracji. Na szczęście wszystko zadziałało. Czy po dodaniu modułów trzeba podpiąć się jeszcze raz do sterownika, dołączyć do programu moduły z poziomu eCockpita i jeszcze raz wgrać program, żeby wszystko zadziałało, czy coś jeszcze innego trzeba zrobić?

No i od razu drugie pytanie czy jak jakiś moduł padnie, to czy po jego wymianie też będzie trzeba na nowo przypisać mu wejścia itp.?
Zapisane

Kris

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Wago - dodawania modułów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 07, 2020, 07:24:39 pm »

Witam.

Po dołożeniu nowego modułu lub zmianie na inny np. karty 4 wejściowej na 8 wejściową trzeba ponownie zrobić identyfikację. W e-cockpit jest skrót do IO-check.
Natomiast przy wymianie na taki sam  moduł cyfrowy wejść lub wyjść nie trzeba robić nic.
Zapisane