'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Pomiar odległości/Miernik poziomu cieczy  (Przeczytany 3876 razy)

Lukasz-Z

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Pomiar odległości/Miernik poziomu cieczy
« dnia: Października 07, 2015, 11:13:00 am »

Witam, mam na imię Łukasz.

W projekcie zainteresował mnie pomiar poziomu nieczystości, który chciałbym zaimplementować do mojego nowo tworzonego systemu opartego na Raspberry Pi. Mój sensor chciałbym wykorzystać do pomiaru ilości oleju w zbiorniku. W związku z tym mam pytanie dotyczące obudowania czujnika dwoma rurkami pcv. W jaki sposób sygnał trafia do odbiornika? Czy nawiercenie poziomo otworów wyrówna lepiej poziom w rurkach?

Pozdrawiam
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Pomiar odległości/Miernik poziomu cieczy
« Odpowiedź #1 dnia: Października 07, 2015, 11:13:59 pm »

Cześć,

rurki doczepialiśmy po to, by zniwelować problem dużej odległości od czujnika do tafli cieczy i przejścia przez wąską studzienkę.  Bez rurek fale odbijały się od ściany studzienki i zakłócały pomiar.  Rurki jednak nigdy nie były zanurzone.  W Twoim przypadku więc, gdy mierzyć będziesz poziom oleju w zbiorniku, rurki może wcale nie będą potrzebne?

Pozdrawiam,
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Pomiar odległości/Miernik poziomu cieczy
« Odpowiedź #2 dnia: Października 08, 2015, 01:13:04 pm »

moze przesadzam, ale pamiętaj o tym, ze chcesz zmierzyc poziom medium niebezpiecznego (latwopalne??, trujace??, wybuchowe ??)
nie chcialbym byc zlym prorokiem, ale jestem pewien, ze w razie czego ubezpieczyciel bedzie stawrzal problemy z wyplata odszkodowania, jezeli nie pokazesz mu odpowiednich certyfikatow.

wiem - jestem upierdliwy, ale jeszcze bardziej nie lubie mowic "a nie mowilem" :)

Zapisane

Lukasz-Z

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pomiar odległości/Miernik poziomu cieczy
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2015, 08:20:32 pm »

"pamiętaj o tym, ze chcesz zmierzyc poziom medium niebezpiecznego (latwopalne??, trujace??, wybuchowe ??)"

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Początkowo nie pomyślałem, lecz mając na względzie, że czujnik został zamontowany w szambie, które też gromadzi łatwopalne gazy (siarkowodór) myślę, że pomysł ma szansę realizacji. Zanim wcielę go w życie przejdzie serię testów. O rozwoju sytuacji poinformuję na forum. Jestem otwarty na krytykę i pomysły.
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Pomiar odległości/Miernik poziomu cieczy
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2015, 10:58:09 pm »

w szambie zdaje sie, ze moze zbierac sie metan - a to znowu Ex :)
tylko jak ci dupnie szambo i zabrudzi elewację (co tez raczej sie nie stanie) to nikt z tego nie bedzie robil problemu :)

natomiast w razie ognia w domu ktos na pewno bedzie szukal winnego i mysle, ze czujnik bez certyfikatow atex/ex bedzie pierwszym i jedynym podejrzanym.

moze warto sie zainteresowac gotowym czujnikiem z Ex? i wcale sie nie czepiam :) po prostu gdzieniegdzie nie warto kombinować.
Zapisane