'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Wybór szafy rozdzielczej  (Przeczytany 2781 razy)

Gradek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Wybór szafy rozdzielczej
« dnia: Października 19, 2016, 01:51:43 am »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Śledzę stronę Admina oraz forum od dłuższego czasu a teraz zdecydowałem się dać głos. Dzięki Wam Forumowiczom postanowiłem zrealizować swoje młodzieńcze fantazje w dziedzinie automatyki domowej. Cieszę się, że jest coraz więcej takich ludzi jak Wy.



Tyle wstępu... Wszystkie obwody oświetleniowe i kilka gniazdek w moim 200 m2 domu mam pociągnięte do rozdzielnicy w garażu. Łączniki ścienne połączone są po kilka naraz skrętką i też pociągnięte do rozdzielnicy.

Stoję właśnie przed wyborem szafy i skłaniami się w stronę natynkowego Eatona Profi+ na 315 modułów (9x35). W górnej części mój elektryk zamierza zainstalować 70 modułów różnicówek, nadprądówek, itd. standard. W to zamierzam wpleść przekaźniki sterowane z PLC. Na samym dole planuję łączówki LSA Krone a na środku listwy łączeniowe Wago + miejsce na przyszłość.

Czy ktoś z Was ćwiczył taki układ w szafie, że np. 2 górne rzędy zajęte są przez modułówkę (z możliwością klasycznego podejścia od tyłu, przykryte osłonami) a wszystko poniżej montowane na  płycie montażowej z korytami kablowymi? Bardzo zależy mi na tych korytach, abym mógł łatwo modyfikować układ. Może jest jakieś inne rozwiązanie o którego istnieniu nie jestem świadomy? Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam,
Gradek
Zapisane

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Wybór szafy rozdzielczej
« Odpowiedź #1 dnia: Października 20, 2016, 12:13:12 am »

Witaj,

Nie rozumiem co znaczy "W to zamierzam wpleść", chcesz mieszać na szynie RCD i eski z przekaźnikami?

Jest na forum trochę zdjęć rozdzielnic, ja u siebie mam (będę miał docelowo) z grubsza taki układ (od góry):
- ZUGi (przewody z chaty)
- przekaźniki
- FR, RCD, eSki itp (modułówka)
- PLC Wago
- rozszycie skrętek (zapewne na patch panelu)

Do korytek nie potrzeba chyba płyty montażowej (ja mam montowane na szynach, mam Profi+ ale kompletowaną na części a nie gotowca BP-O lub BP-U, z bokami perforowanymi, tj. mogę szyny porzesuwać również w głąb).

pzdr,
Grzesiek
Zapisane