Główna > Tematy ogólne

Moja koncepcja domu z Wago

(1/2) > >>

Romasz:
Właśnie rozpoczęła się instalacja mojej 'sterowni' toteż pomyślałem że podzielę się zdjęciem.
Generalnie nic specjalnego ale stwierdziłem że dodam aby dać znać że forum jeszcze 'żyje'. Tutaj ukłony w stronę admina za to że cały czas trzyma serwer na chodzie - naprawdę jak dla mnie to skarbnica wiedzy.

Póki co jestem na etapie rozszywania skrętek, a sterownik leży na biurku i wczoraj odpaliłem pierwszy testowy program.

admin:
Cześć,

ukłony za dobre słowo.  Upgrade PHP wywraca stare biblioteki, a nie mam siły na całościową przebudowę strony... stąd też łatam po trochu...

Pięknie wygląda to, co szykujesz.  Jaki masz zamysł z rozszywaniem skrętek?  Widzę poziome łączówki pomiędzy rzędami i jeszcze po 1 osobnej łączówce przy każdym rzędzie.  Opowiedz trochę więcej :)

Pozdrawiam!

Romasz:
Trochę skrętek mam, ale połowa w zasadzie to zapas - ciągnąłem po 2 do włącznika, gdzie nie czytałem to zawsze mówiono by dawać więcej, a że kable kupowałem dwa lata temu, to jeszcze były tanie :)
Tak czy siak wszystkie rozszywam na łączówkach, żeby później nie bawić się z kablami, tylko w razie potrzeby łączyć. Miejsca na ścianie sporo, toteż żeby ułatwić późniejsze szukanie na jednej łączówce dam dwie skrętki - nie będę się bawił w połówki, później będzie mniej szukania.

Te poziome łączówki to uziemiające, które wykorzystam jako dostarczenie +24V. Te dodatkowe - jedną na pewno chcę jako masę z zasilacza, ale tego jeszcze nie jestem pewien czy będzie potrzebne. Trochę rzeczy robię na zapas, bo ciężko coś przewidzieć jak się robi po raz pierwszy.

@admin - orientujesz się czy jest jakaś możliwość zrzucenia całego forum do backupu, który można odpalić offline? Albo jakaś opcja exportu całych tematów do pdf lub czegoś podobnego?

tasior:

@admin - orientujesz się czy jest jakaś możliwość zrzucenia całego forum do backupu, który można odpalić offline? Albo jakaś opcja exportu całych tematów do pdf lub czegoś podobnego?
[/quote]

Jestem za :) Od kiedy moj dom „działa” to zaglądam tu raz na kilka miesięcy ale i tak najczęściej znajduję odpowiedz. I to chyba jedyne miejsce w całym internecie gdzie mogę szukać pomocy. Tak więc chwała adminowi ale też chciałbym mieć gdzieś lokalny backup;)

Romasz:
Ostatnio udało mi się pospinać wszystko tak żeby światło i rolety działały, więc dzielę się zdjęciem jak to teraz wygląda. Oczywiście nie wszystko jeszcze działa i podłączone, ale już da się z tym żyć.

Gorące podziękowania dla admina za utrzymanie strony i forum, bez tego bym do tego raczej nie dotarł.

Wesołych Świąt wszystkim życzę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej