'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Centrala GTX2 64L i wago  (Przeczytany 1894 razy)

seler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Centrala GTX2 64L i wago
« dnia: Lutego 18, 2020, 08:48:07 am »

Centralkę jak w temacie chce mi założyć firma ochroniarska. Czy jest szansa żeby sygnały z czujek ruchu i kontaktronów wykorzystać również w PLC?
Zapisane

seler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Centrala GTX2 64L i wago
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 19, 2020, 10:20:20 am »

Sam sobie odpowiem :)
Firma powiedziała że nie widzi możliwości by te sygnały zczytać. I teraz się zastanawiam czy nie zrezygnować z ich centrali. Czy Wago może robić za centralkę alarmową, czy też należałoby dołożyć w własnym zakresie np jakiegoś satela który obsłuży czujki ruchu i kontaktrony i podzieli się sygnałami z wago? Chciałbym móc wykorzystać np sygnał otwacia okna do zamknięcia ogrzewania w pokoju, sygnał z czujki ruchu do zapalenia światła itd.
Jak to rozwiązujecie?
Zapisane

Simeone

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Centrala GTX2 64L i wago
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 19, 2020, 10:47:19 am »

Czy Wago może robić za centralkę alarmową

U mnie robi i osobiście nie widzę sensu przy posiadaniu tak uniwersalnego i drogiego urządzenia jak sterownik przemysłowy używania dodatkowej centralki, która razem z akcesoriami kosztuje niemal równie drogo, a jej zakres działania jest mocno ograniczony.

Jest to oczywiście moje subiektywne odczucie, ale której funkcji takiej centralki nie może zrealizować PLC?

Czujniki ruchu, kontaktrony, syreny mogą zostać obsłużone przez wejścia/wyjścia dwustanowe. Za manipulator może robić dowolny tablet/smartfon wpięty do sieci,  podłączony do interfejsu webowego. Do tego kawałek kodu i system alarmowy gotowy
Zapisane

seler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Centrala GTX2 64L i wago
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 20, 2020, 08:25:52 am »

Też taki miałem na początku plan. Tylko mi namieszali z tą centralką.
Zapisane