'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Global persistent w bloku funkcyjnym czy na zmiennej w bloku programu?  (Przeczytany 1594 razy)

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Global persistent w bloku funkcyjnym czy na zmiennej w bloku programu?
« dnia: Października 27, 2018, 07:08:43 pm »

Witam,

Sobota spędzona pod znakiem zabawy z biblioteką Oscat i udane stworzenie symulacji żaluzji fasadowej z obracanymi lamelami. Rozwiązanie oparłem na bloku funkcyjnym o wdzięcznej nazwie ZALUZJA z funkcjami BLIND_INPUT i BLIND_CONTROL do sterowania wyjściem bloku. W części programu mam przypisanie do zmiennej KUCHNIA z zadanymi przyciskami góra / dół i czasami poruszania żaluzji i lameli dla żaluzji w kuchni.

Pytanie - jak zastosować GLOBAL PERSITENT w powyższym przykładzie? Na razie umieściłem ten zwrot w bloku ZALUZJA i wrzuciłem tam wymienione BLIND_INPUT i BLIND_CONTROL. Czy to może tak zostać i jak użyję bloku ZALUZJA do innego pomieszczenia, zmienne nie będą w jakiś sposób konfliktowały i nadpisywały? Wydaje mi się, że drugim sposobem jest umieszczenie global persistent w części programu i wrzucenie tam zmiennej KUCHNIA natomiast wszystkie zmienne w bloku ZALUZJA zmienić na normalny blok VAR.

Jestem pewien, że ten problem już ktoś miał i zna odpowiedź jaka jest "best practice" ?

Pozdrawiam,
WS
Zapisane