'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Trudny początek - Walka z Modbus TCP  (Przeczytany 2570 razy)

bpx03

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Trudny początek - Walka z Modbus TCP
« dnia: Stycznia 27, 2017, 11:36:22 pm »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od dłuższego czasu przeglądam forum, czytam stronę i jestem pod sporym wrażeniem funkcjonalności jakie osiągacie do tego stopnia że sam postanowiłem spróbować tchnąć trochę inteligencji u siebie :)

Zacząłem trochę od końca - sprawdziłem że sterowanie głosowe do zaprogramowania jest w .NET bardzo proste, o front-end na stronie czy apce na telefon też się nie martwię problem tylko z komunikacja z PLC :/

Zakupiłem PFC200 (750-8202) z e!Cockpit i mnóstwo wejść / wyjść i utknąłem przy komunikacji pomiędzy PC a PLC.
e!Cockpit nie pozwala na komunikację poprzez READPI / WRITEPI ani tym tym drugim sposobem, więc pozostał modbus który wydawał się ciekawym rozwiązaniem. Niestety, sterowanie nawet jednym wyjściem wydaje się nie możliwe bo albo pod jakiś adres mogę coś zapisywać, albo odczytawać z modbusa. PLC traci możliwość zmiany tej zmiennej.

Załóżmy taką prostą sprawę jak sterowanie oraz odczyt stanu pojedyńczego obwodu oświetlenia. Wejściem może być zarówno włącznik na ścianie jak i jakaś wartość przesłana po modbusie (Powiedzmy 1 dla ON, 2 dla OFF itp). Po Modbusie muszę też odczytać aktualny stan tego wyjścia.

W jaki najprostszy sposób można coś takiego zrobić żeby miało to ręce i nogi?

Stawiam dobrą Whisky za pomoc :)

Pozdrawiam

 



Zapisane

bpx03

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Trudny początek - Walka z Modbus TCP
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 29, 2017, 09:20:33 pm »

Problem rozwiązany. Upierałem się do używania FC6 (Write single register) które niby powinno działać a nie chciało.
Po zmianie na "write multiple registers" udało się rozwiązać problem :)
Zapisane