Główna > (Pod)Systemy i Funkcje

Zamek sterowany elektrycznie

(1/5) > >>

Umcyk:
witam
macie jakis pomysl jakie elektro-zamki zastosowac do zamykania domu??
zalezy mi aby:
-mozna je bylo otwierac elektrycznie (najchetniej 230V) oraz manualnie (z klucza), mile widziana informacja zwrotna (sygnal ze zamek otwarty/zamkniety)
-byly solidne - zeby nie otworzyl ich byle menel ze srubokretem
-pasowaly w standardowe drzwi/futryny (albo wymagaly niewielkich przerobek
-rozsadna cena

ziutol:
Też szukam  zamka znalazłem coś takiego http://eura-tech.eu/Kontrola-dostepu-Zamki-elektromechaniczne,2,62 i zastanawiam się nad kupnem co o tym sądzicie . Cena przystępna .

bogasman:
Jeśli masz już drzwi i to nie ze standardową wkładką, to ciężko będzie Ci coś dobrać. Z reguły to o takim zamku trzeba decydować się przy zakupie drzwi, bo trzeba poprowadzić przewody co nie jest takie proste w drzwiach antywłamaniowych (chociaż znalazłem prosty sposób).
Zamki elektromechaniczne (bo takiego raczej szukaj) dobrej jakości (no i drogie) produkuje abloy. Natomiast jest masa problemów z takimi drzwiami zaczynając od zasilania po montaż i bezpieczeństwo. Osobiście drążyłem temat wielokrotnie i skończyłem tam gdzie zacząłem, czyli na otwieraczu do drzwi keymatic (http://www.conrad.de/ce/de/product/646323/HomeMatic-76790-KeyMatic-Set-Silber-Reichweite-max-100-m). Nie jest to piękne, ale spełnia swoje zadanie i łatwo jest to zintegrować z plc.
Jest kompromisowe rozwiązanie gdy już ma się drzwi. Natomiast gdybym miał wymieniać drzwi na nowe poszukałbym takich z opcję zainstalowania zamka elektromechanicznego. Jest dużo rozwiązań na rynku np Dorma, Abloy, nawet Gerda.

Umcyk:
ja przy zamawianiu drzwi pytalem o elektro-zamki / elektro-rygle... podobno nic takiego w ofercie nie mieli...
czas naglil wiec zamowilem standardowe drzwi z zamkami, z nadzieja ze dobiore cos w przyszlosci...

z dwoch podanych rozwiazan bardziej mi pasuje to pierwsze, jest poprostu dyskretniejsze... cena bardzo przystepna...

jednak martwi mnie nieco prowadzenie przewodu zasilajacego przez drzwi oraz zaginanie tego przewodu przy kazdym otwarciu/zamknieciu drzwi...

zastanawiam sie nad jakims rodzaniem elektrorygla (cos jak w drzwiach klatek schodowych otwieranych domofonem - tylko znacznie solidniejsze) tak aby caly element wykonawczy znajdowal sie w futrynie a nie w drzwiach - odpada prodlem z prowadzeniem i zaginaniem przewodu...

ziutol:
Ja myślałem nad stykami po stronie futryny i drzwi coś na wzór centralnego zamka w drzwiach przesuwnych w samochodach dostawczych odpada wtedy problem zaginania przewodu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej