'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: złączki piętrowe wago - głupie pytanie  (Przeczytany 2739 razy)

Neptun

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
złączki piętrowe wago - głupie pytanie
« dnia: Listopada 10, 2016, 09:54:07 pm »

Witam

Panowie ze względu na to iż nie miałem ich w ręku a nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia czy też informacji - wszędzie są zdjęcia zazwyczaj ze strony wago lub "z góry" tak że widać złącza

mam głupie pytanie a mianowicie:
Jak to jest ze złączkami Wago np: TOPJOBS S np:
https://eshop.wago.com/JPBC/singleview/articleList.hbc?articleID=18537719&hasMand_18537719=false&noOfPages=1&pageNo=1&from=Catalog&priceTypeID=1&currency=%E2%82%AC&FS=Catalog

Czy patrząc na nie z boku widać jest "bebechy" jak na zdjęciu czyli połączenia(szyny) między zaciskami u góry i na dole.
Czy jest ścianka plastikowa izolująca i jak się dwie do siebie "przytuli" to są od siebie odizolowane.
Czy jeśli dwie takie złączki jak wyżej "przytulę" do siebie to będę miał przejście na N z jednej do drugiej i przejście na L z jednej na drugą?

Mam nadzieje że wystarczająco jasno opisałem swoje pytania.

Pozdrawiam
Marcin S.
Zapisane

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: złączki piętrowe wago - głupie pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 10, 2016, 10:26:06 pm »

Witaj,

Wszystko między poszczególnymi złączami będziesz miał odizolowane (oczywiście z wyjątkiem PE, które jest łączone do szyny DIN). Wago ma taki duży katalog PDF z całym systemem złączek szynowych, tam jest wszystko ładnie opisane, możliwości jest multum, to chyba to:
http://www.wago.com/infomaterial/pdf/2015_2016_tom_1_pl.pdf

pzdr,
Grzesiek
Zapisane

vakul

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Odp: złączki piętrowe wago - głupie pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2016, 05:16:19 pm »

Tak jak kolega wyżej napisał. Tylko PE jest "przenoszone" pomiędzy złączkami i to za pomocą szyny, na której złączki są zamocowane.
Nie ma opcji, żeby zmostkować N czy L przez przytulenie :). Do tego celu służą mostki grzebieniowe WAGO wpinane od czoła złączki. Wpisz w google hasło "mostek grzebieniowy wago" i zobaczysz o co chodzi.
Zapisane