'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Wizualizacje Webvisu, banalne pytanie  (Przeczytany 2587 razy)

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Wizualizacje Webvisu, banalne pytanie
« dnia: Sierpnia 28, 2016, 12:53:08 pm »

Dłubię program i dłubię, ale wypadałoby na bieżąco dłubać też wizualizację. W Target settings wizualizacja jest zaznaczona. Sama wizualizacja we właściwościach też. Kompiluj, Login, program się wysyła na PLC, wizualizacja na kompie działa a sterownik w przeglądarce www rzecze: There is currently no WebVisu stored in this controller. Jaką durną rzecz pomijam? Od rana czytam wszelkie dokumentacje i choroba, nic. Kompletnie nic. A podobno to takie proste...
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Wizualizacje Webvisu, banalne pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 28, 2016, 01:42:34 pm »

Ok, sam znalazłem. Wizualizację poustawiałem czerpiąc bezkrytycznie info ze strony naszego admina. A tymczasem, nie należy zaznaczać "Inhibit download of visualization files". Ot i cała zagwozdka.

Ale mam inne pytanie: Jaki sposób realizacji wizualizacji jest najszybszy ale jednocześnie nie dramatycznie trudny w implementacji? Uruchomiłem sposób na bazie skryptu https://sourceforge.net/projects/webvisu/, pozwalający na odpalenie webvisu na czymkolwiek, bez javy, przy czym od wywołania akcji do reakcji mija całkiem spora zwłoka. Na tyle duża, aby nieobeznani domownicy klikali kilka razy zastanawiając się dlaczego nie działa.
Zapisane