'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Zestaw startowy co dalej  (Przeczytany 2714 razy)

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Zestaw startowy co dalej
« dnia: Kwietnia 05, 2018, 11:05:47 am »

Mam już zestaw startowy i zastanawiam się jak go ugryźć. Zasilacz nie ma żadnego okablowanie i teraz pytanie czy można tu kupić wtyczkę gotową do gniazdka 230V czy trzeba się bawić własnoręcznie jakimś układem z bezpiecznikiem i rozkrojeniem wtyczki od jakiegoś starego urządzenia AGD? :)

Pytanie czy w ramach ćwiczeń i przygotowania do instalacji robiliście pełne end-to-end z przekaźnikiem i oprawką z żarówka czy tylko zabawa na 24V i obserwacja diody na wyjściach DO?
Zapisane

mendium

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw startowy co dalej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2018, 12:17:59 pm »

Kupowałem zestaw startowy w 2017r i zasilacz posiadał złącza do podłączenia zasilania 230V i okablowanie na 24V. Dorobiłem kawałek kabla z wtykiem do gniazda 230V i działa. Bezpieczniki powinieneś mieć w rozdzielni, chyba że chcesz dodatkowo dołożyć tylko dla zasilacza np B6.
Proponuje zacząć działać na tym co masz a w ramach potrzeb układ rozbudowywać. Dioda na wyjściu cyfrowym zadziała tak samo jak żarówka podpięta do przekaźnika, tylko trzeba dołożyć trochę więcej okablowania.
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw startowy co dalej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 07, 2018, 11:40:58 am »

OK zacznę małymi krokami. Okablowanie na 24V jest, tylko tego do zasilacza nie ma.

A pytanie o !eCockpit, czy działa na Windows 10 czy tylko Windows 8 (tak wymieniono w system requirements).
Zapisane

mendium

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw startowy co dalej
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 09, 2018, 09:16:54 am »

OK zacznę małymi krokami. Okablowanie na 24V jest, tylko tego do zasilacza nie ma.
No to musisz sobie dorobić. Chyba to nie jest problem?

A pytanie o !eCockpit, czy działa na Windows 10 czy tylko Windows 8 (tak wymieniono w system requirements).
Ja pracuje z e!cockpit na Windows 7.
Zapisane