'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - MagicMarcus

Strony: [1]
1
Programowanie / ESP32 i SSI
« dnia: Stycznia 02, 2022, 04:35:16 pm »
Witam.
Próbował ktoś z Was wysłać z powodzeniem SSI (http://192.168.5.3/WRITEPI?ADR1=MW23&VALUE1=1&FORMAT1=%x) z ESP32 do Wago?
Próbuje różnymi metodami i mi coś nie wychodzi :-)

2
Sterowanie i Wizualizacje / Odp: Łączniki
« dnia: Lipca 08, 2013, 11:12:44 am »
Producentem jestem Ja z udziałem podwykonawców (obudowy, płytki). Firma będzie się nazywała MagicHome  ;D
A przyciski powinny być gotowe pod koniec sierpnia, może wcześniej.

3
Sterowanie i Wizualizacje / Odp: Łączniki
« dnia: Lipca 08, 2013, 09:02:00 am »
Od jakiegoś czasu projektuję włączniki dotykowe, których ceny na rynku są wg mnie zbyt duże.
Mam już opracowane wersje na 4 i 6 przycisków, dodatkowo wersje pod puszkę i bez puszki przyklejane\przykręcane bezpośrednio do ściany.
Skonstruowałem tez jeden włącznik (na razie na próbę) bezprzewodowy z zasilaniem bateryjnym (można powiesić na szybie :-) ) - sprawdzam czas działania na baterii (tak poustalałem pobory prądu aby wg moich obliczeń bateria wytrzymywała około 2 lat).
Czekam jeszcze na zamówione obudowy i jak tylko przyjdą zamieszczę zdjęcia (podstawa jest wycinana laserowo z pleksi natomiast przód do wyboru szklany lub też z pleksi).
Niestety schematu nie umieszczę ponieważ jest to projekt komercyjny (chociaż rąbka tajemnicy pewnie będę mógł zdradzić ;D ) i obligują mnie pewne umowy ale jeżeli byłoby zainteresowanie takimi włącznikami to dla użytkowników forum będzie zniżka ;-).

4
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Rekuperator - co kupić i jak sterować?
« dnia: Kwietnia 16, 2013, 09:32:22 am »
W swoim domu mam rekuperator firmy Ronovent model Large 400.
Rekuperator ma trzy biegi. Steruję nimi poprzez wyjścia cyfrowe Wago i przekaźniki (do obsługi reku wymagane są dwa wyjścia - reku bez żadnych podłączeń można ustawić aby pracował na 1 biegu, więc sterujemy załączaniem 2 lub 3 biegu).
Mam napisaną funkcję, która przełącza biegi (w skrócie: w pierwszej kolejności wyłączam aktualny bieg i po chwili włączam zadany).

5
Tematy ogólne / Odp: Problem z SQL
« dnia: Stycznia 07, 2013, 05:48:11 pm »
Być może masz ustawione DHCP dla wifi w routerze na inną pulę adresową niż sterownik (po kablu), np. serwer 192.168.1.10, a PLC 192.168.2.11.

6
Tematy ogólne / Odp: Problem z SQL
« dnia: Stycznia 07, 2013, 12:48:17 pm »
Mogę podpowiedzieć ze swojego doświadczenia: PLC nie chciał mi łączyć z bazą, na której był użytkownik bez hasła, dodatkowo bazie nadaje się uprawnienia dostępu z zewnątrz. Sprawdź też port czy masz taki sam jak ustawiasz w plc i czy nie masz go czasem zablokowanego na urządzeniu z bazą.

7
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Czujniki temperatury.
« dnia: Stycznia 07, 2013, 09:26:43 am »
Ok, wyślę Ci na maila zdjęcia z budowy, itp.
A tymczasem chciałbym Cię zagonić  ;) do pracy i poprosić o opis wysyłania maili. Coś mam z tym problem. Jak uruchamiam swój serwer pocztowy to maile działają, na zewnętrznym coś  nie chcą.
A przy okazji - dzięki za stronę - pozwoliła mi inaczej spojrzeć na niektóre zagadnienia :-)

8
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Czujniki temperatury.
« dnia: Stycznia 03, 2013, 12:08:21 pm »
cd.
Z ciekawostek to próbuję jeszcze rozkodować komunikację po rs232 pomiędzy pompą ciepła, a komputerem (na komputerze mam aplikację od producenta ale jest strasznie okrojona). Może komuś, kto tu zagląda udało się to zrobić?
Jeżeli mi się to uda, to zbuduję sobie moduł do komunikacji pomiędzy pompą, a PLC (pompa <rs232>moduł<rs485>PLC). Pompę mam firmy Nateo.

9
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Czujniki temperatury.
« dnia: Stycznia 03, 2013, 11:44:25 am »
Dwa sterowniki mam ponieważ 842 miał za małe możliwości "sieciowe". Wymieniłem go na 881, a 842 jest teraz w zapasie na wypadek "w", chociaż myślę aby go w jakiś sposób wykorzystać.
Odpowiadając dalej na Twoje pytania: sterownikiem komunikuję się z alarmem, routerem (na którym zbieram wszystkie dane z PLC i z czujników - baza mysql i rrd).
Do sterowania domem (rolety, światła w domu, podbitka, otoczenie domu, rekuperacja, dopływ wody do ogrodu) wykorzystuję 15" monitor dotykowy wbudowany w ścianę (komputer na win xp, płyta z prockiem Intel Atom - energooszczędna :-) ), tablet w sypialni i kuchni na androidzie oraz telefony domowników na androidzie (tak jak pisałem wcześniej na każde z urządzeń mam w innym języku napisaną aplikację - chociaż teraz jak mam 750-881 to przechodzę powoli wyłącznie na sterowanie przez "html". Przyznam szczerze, że mam mały przesyt programowania ale z drugiej strony chciałbym jak najszybciej doprowadzić "projekt" do końca.
Czujniki to termometry dallasa, którymi mierzę temperatury we wszystkich pomieszczeniach, na zewnątrz, jak również temperatury zasilania i powrotu przy pompie ciepła (potrzebne były do optymalnego ustawienia pompy ciepła) oraz temperatury "rekuperacji (tu jestem w trakcie montażu). Aktualnie pracuję nad czujnikiem ciśnienia (ciekaw jestem jak wydala/bądź nie system rekuperacji) w pomieszczeniach oraz nad czujnikiem wykrywania opadów. Dodatkowo mam czujniki odległości sharpa (podczerwień) do pomiaru ilości wody w zakopanych zbiornikach na deszczówkę.
A co do apletu, to mam na myśli Twoją aplikację pod androida. Fajna, prosta ale do wykorzystywania na co dzień potrzebuję czegoś "szytego na miarę".
To na razie tyle. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę ;-)

10
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Czujniki temperatury.
« dnia: Stycznia 02, 2013, 01:37:51 pm »
Co do pobierania danych to jeszcze nie próbowałem. Na razie nie mam takiej potrzeby. Za jakiś czas jak dodam sterowanie rozdzielaczami podłogówki (pominąłem ten szczegół przy budowie domu) na pewno będę chciał te dane z czujników pobierać i wykorzystywać.

AD1. przy takiej konfiguracji tworzysz dodatkowy punkt pośredniczący w komunikacji dallas-serwer sql,
AD2. chyba tak najprościej.

11
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Czujniki temperatury.
« dnia: Stycznia 02, 2013, 11:19:49 am »
Witam!
Przy okazji pierwszego postu na forum pozdrawiam Wszystkich i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.
Mam instalację opartą na sterownikach 750-881 i 750-842.
Śledzę poczynania autora i z  chęcią wymienię się doświadczeniami ;-)
Co do tematu: mam podłączone układy dallasa ds18b20 poprzez konwerter 1wire-usb do routera na openwrt. Czujniki mam umieszczone we włącznikach (zresztą identycznych jak admin, z tym, że u mnie wystają całą swoją objętością poza wyłącznik). Dane z dallasów zapisywane są do bazy rrd i mysql. Do mysql zapisuję też pobór prądu pompy ciepła i później tworzę sobie zestawienia, np - zużycie energii dzienne - średnia temperatura z dnia.
W związku z tym, że zaciekawił mnie aplet autora z chęcią podpytałbym o szczegóły, może jakiś przykład ;-) - aktualnie komunikację PLC <-> tablet, telefon, komputer obsługuję poprzez html ssi i modbus jamod, nmodbus, pymodbus w pythonie (własne aplikacje).
Pozdrawiam
MM


Strony: [1]