'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Parę pytań  (Przeczytany 16094 razy)

seler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 06, 2018, 02:36:39 pm »

Powoli kończę kablowanie chałupy, 40szt samych kabli elektrycznych, Thor wie ile sygnałówki, skrętki itd. Już wiem że z rozszyciem logiki nie zmieszczę się w rozdzielni elektrycznej, na szczęście pod rozdzielnią mam miejsce na zabudowę dodatkowej szafki, gdzie wejdą bloki z łączówkami plus mogę tam zmieścić , jakiś ruter, raspberry i inne.


Natomiast plc i zasilacze już do szafy elektrycznej się zmieści. myślałem jeszcze żeby łączówki dać na tylną ścianę rozdzielni ale ani to wygodne ani eleganckie...
Zapisane

vakul

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 06, 2018, 09:08:57 pm »

Rozważ, żeby przesunąć obecną rozdzielnie do góry a na dole dodać drugą identyczną. Nie pożałujesz ;)
Zapisane

seler

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Parę pytań
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 07, 2018, 08:44:22 am »

Rozważam ;) bez przesuwania żeby wstawić taką samą szafę pustą w środku np wysoką na 750.
W tej chwili na pierwszą szynę wchodzą mi wszystkie zug-i, druga listwa to 30 przekażników, dwie kolejne to zabezpieczenia, piąta to plc i zostaje jedna w zapasie.
W szafce pod spodem muszę zmieścić ok 30 łączówek, pi3, router, może mały ups na podtrzymanie chociaż raczej dam coś większego do kotłowni i puszczę na główne zasilanie.
Zapisane