'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Brak komunikacji z PLC poprzez HTML z jQuerry  (Przeczytany 3002 razy)

piotr13

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Brak komunikacji z PLC poprzez HTML z jQuerry
« dnia: Września 26, 2016, 12:13:29 am »

Cześć.
Na początku chciałbym wyrazić mój szacunek i podziw dla Twojej pracy. Cały Twój projekt wygląda po prostu świetnie, widać, że poświęciłeś na niego dużo czasu i wysiłku. Tym bardziej, że gdy szukałem rozwiązania mojego problemu to na różnych zagranicznych forach linkowana jest Twoja strona!

Chciałbym wykonać wizualizację i proste sterowanie moją instalacją opartą na tym samym PLC co Twój. Próbowałem zrobić to poprzez skrypt napisany przez Ciebie w jQerry, ale niestety nie działa on na moim komputerze. Po wgraniu go do pamięci sterownika wszystko pięknie śmiga. Niestety jak próbuję uruchomić chociażby Connection_Test.html z dysku na komputerze otrzymuję alert "error, error", a w oknie Status: "Ajax error, Ajax Finished!". Korzystam z Chrome'a i uruchamiam go zgodnie z wspomnianym przez Ciebie zaleceniem.

Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam, Piotr
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Brak komunikacji z PLC poprzez HTML z jQuerry
« Odpowiedź #1 dnia: Września 26, 2016, 09:30:12 am »

Cześć

dzięki za dobre słowa :)

Niestety technologia rozwija się bardzo szybko i gdy widzisz w pliku oznaczenia typu "(c) 2011-2012", możesz być pewny, że to stary rupieć i nie wszędzie będzie działał.  Znalazłem opis problemu na stackoverflow z informacją, iż konieczna jest dodatkowa flaga "--user-data-dir" z określeniem katalogu, gdzie Chrome ma przechowywać dane. 

Skopiowałem więc skrót Chrome i zmodyfikowałem element docelowy: C:\Users\testUser\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe --disable-web-security --user-data-dir=/Users/testUser/Desktop/test,

wrzuciłem do tego katalogu test na pulpicie plik i wpisując w adres przeglądarki file:///C:/Users/testUser/Desktop/test/Connection_Test.htm, odpaliłem zapytanie bez błędów.

Ważne jest przy tym wszystkim, by przed uruchomieniem tego specjalnego skrótu zabić wszystkie procesy chrome, które kręcą się w systemie po zamknięciu przeglądarki.

Od paru lat puszczam wszystko przez RPi i generalnie zapomniałem o problemach związanych z single-origin... proponuję więc jeżynkę i zachęcam :)

pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2016, 06:58:11 pm wysłana przez admin »
Zapisane