'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - leGIOnovo

Strony: [1]
1
Sterowanie i Wizualizacje / Odp: Wago 750-880 problem z wizualizacja
« dnia: Stycznia 06, 2013, 04:27:07 pm »

Według mnie, źródła problemu należy szukać w JVM zainstalowanej na komputerze. Zanim dogłębnie zaczniemy sprawdzać jaką wersję masz, a jaką należy mieć, spróbuj pobrać najnowszą ze strony Oracle i zainstalować: www.java.com/getjava/

Powodzenia,
--
Gio

2
EdomApp na Androida / Więcej ustawień APPlikacji
« dnia: Września 30, 2012, 01:12:37 pm »
Witam Panie Piotrze!

Przede wszystkim gratulacje i dzięki za wypuszczenie aplikacji.

Jeśli dobrze rozumiem, na razie jest zupełnie przykładowa funkcjonalność? Czy i kiedy będzie możliwość bardziej gruntownego zmieniania konfiguracji? Mam na myśli dodawanie "screen'ów" i własny dobór przycisków ( u mnie w każdym razie, nie można wejść w sekcję "settings")

Działa oczywiście "Config" i po ustawieniu adresów zmiennych, mogę sterować już światłem w kuchni :-)


Trochę się zdziwiłem, że dostęp do zmiennych nie wymaga nawet zalogowania... Każdy z nas ma przecież coś pod adresem np: QX0.0

Pozdrawiam
--
Gio

3
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Czujniki temperatury.
« dnia: Czerwca 09, 2012, 12:54:19 am »
Witam,

Bardzo dziękuję za te informacje. Po obejrzeniu oferty eservice zastanawiałem się przez pewien czas, czy kupować u nich, czy zrobić samemu. Ostatecznie zamówiłem, a ponieważ zapas sprzętu im się wyczerpał, wyślą najwcześniej za tydzień. Opiszę wszystko kiedy podłączę i oprogramuję.

Pozdrowienia.

4
Tematy ogólne / Odp: Przekaźniki i zużycie prądu
« dnia: Czerwca 02, 2012, 02:12:18 am »
Witam,

Ja mam u siebie w szafie przekaźniki Finder serii 40.52. Mam zanotowane pomiary więc podaję:

Sam Sterownik: 0,13 A = 3,12 W
1 obwód WY: 0,03 A = 0,72 W
2 obwody WY: 0,06 A = 1,44 W
3 obwody WY: 0,09 A = 2,16 W
5 obwodów WY: 0,15 A = 3,6 W
10 obwodów WY: 0,3 A = 7,2 W
35 obwodów WY: 1,05 A = 25,2 W

--
Gio

5
(Pod)Systemy i Funkcje / Analiza zużycia energii
« dnia: Czerwca 02, 2012, 02:00:10 am »
Witam,

Chcę prosić o podpowiedź Panie Piotrze. Zakupiłem na próbę jeden licznik F&F LE-01d i będę testował. Nie jestem pewien jak podłączyć styki licznika do wejść Sterownika. W instrukcji jest schemat z którego nie wszystko rozumiem, a na stronie internetowej produktu dodatkowa informacja o konieczności wpięcia w obwód rezystora. Wyjście jest typu otwarty kolektor i jeśli dobrze rozumiem, jest to "sterowanie minusem". Nie chcę wyważać otwartych drzwi i zgadywać więc jeśli można, zwracam się tym pytaniem do Pana.

Będę też wdzięczny za wskazówki, jak stworzyć wykresy widoczne na http://www.edom-plc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57%3Azuzycieenergii&catid=29%3Apodsystemy&Itemid=54&lang=pl do wyświetlania z wizualizacją Html.


Pozdrawiam serdecznie,
--
Gio

6
(Pod)Systemy i Funkcje / Odp: Czujniki temperatury.
« dnia: Czerwca 02, 2012, 01:31:21 am »
Witam Szanownych Panów,

Mam właśnie czujniki temperatury 1-wire i chcę zabrać się za ich sczytywanie. Czy mógłbym prosić Marathora o rozwinięcie kwestii wykorzystania RS-serwisowego? Czy to rozwiązanie teoretycznie powinno działać, czy udało się już oprogramować je w praktyce?

Nie bardzo chcę kupować w tej chwili moduł RS232 i rozważałem nawet trochę skomplikowaną akwizycję temperatury z 25 czujników 1-wire: OpenWRT czyta dane z magistrali, zapisuje do MySQL, WAGO podłączone do bazy danych pobiera z niej wartości temperatur temperatur.

Prościej oczywiście było by czytać bezpośrednio do Sterownika ale jak wspomniałem, w tej chwili nie kupię jeszcze modułu. Proszę więc o podpowiedź jak oprogramować wbudowane złącze.

Strony: [1]