'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Moja koncepcja domu z Wago  (Przeczytany 729 razy)

Romasz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Moja koncepcja domu z Wago
« dnia: Listopada 27, 2022, 10:08:07 pm »

Właśnie rozpoczęła się instalacja mojej 'sterowni' toteż pomyślałem że podzielę się zdjęciem.
Generalnie nic specjalnego ale stwierdziłem że dodam aby dać znać że forum jeszcze 'żyje'. Tutaj ukłony w stronę admina za to że cały czas trzyma serwer na chodzie - naprawdę jak dla mnie to skarbnica wiedzy.

Póki co jestem na etapie rozszywania skrętek, a sterownik leży na biurku i wczoraj odpaliłem pierwszy testowy program.

Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Moja koncepcja domu z Wago
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2022, 09:55:35 am »

Cześć,

ukłony za dobre słowo.  Upgrade PHP wywraca stare biblioteki, a nie mam siły na całościową przebudowę strony... stąd też łatam po trochu...

Pięknie wygląda to, co szykujesz.  Jaki masz zamysł z rozszywaniem skrętek?  Widzę poziome łączówki pomiędzy rzędami i jeszcze po 1 osobnej łączówce przy każdym rzędzie.  Opowiedz trochę więcej :)

Pozdrawiam!
Zapisane

Romasz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Moja koncepcja domu z Wago
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2022, 08:54:01 pm »

Trochę skrętek mam, ale połowa w zasadzie to zapas - ciągnąłem po 2 do włącznika, gdzie nie czytałem to zawsze mówiono by dawać więcej, a że kable kupowałem dwa lata temu, to jeszcze były tanie :)
Tak czy siak wszystkie rozszywam na łączówkach, żeby później nie bawić się z kablami, tylko w razie potrzeby łączyć. Miejsca na ścianie sporo, toteż żeby ułatwić późniejsze szukanie na jednej łączówce dam dwie skrętki - nie będę się bawił w połówki, później będzie mniej szukania.

Te poziome łączówki to uziemiające, które wykorzystam jako dostarczenie +24V. Te dodatkowe - jedną na pewno chcę jako masę z zasilacza, ale tego jeszcze nie jestem pewien czy będzie potrzebne. Trochę rzeczy robię na zapas, bo ciężko coś przewidzieć jak się robi po raz pierwszy.

@admin - orientujesz się czy jest jakaś możliwość zrzucenia całego forum do backupu, który można odpalić offline? Albo jakaś opcja exportu całych tematów do pdf lub czegoś podobnego?
Zapisane

tasior

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Moja koncepcja domu z Wago
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 06, 2022, 05:33:23 pm »


@admin - orientujesz się czy jest jakaś możliwość zrzucenia całego forum do backupu, który można odpalić offline? Albo jakaś opcja exportu całych tematów do pdf lub czegoś podobnego?
[/quote]

Jestem za :) Od kiedy moj dom „działa” to zaglądam tu raz na kilka miesięcy ale i tak najczęściej znajduję odpowiedz. I to chyba jedyne miejsce w całym internecie gdzie mogę szukać pomocy. Tak więc chwała adminowi ale też chciałbym mieć gdzieś lokalny backup;)
Zapisane

Romasz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Moja koncepcja domu z Wago
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 23, 2023, 07:17:18 am »

Ostatnio udało mi się pospinać wszystko tak żeby światło i rolety działały, więc dzielę się zdjęciem jak to teraz wygląda. Oczywiście nie wszystko jeszcze działa i podłączone, ale już da się z tym żyć.

Gorące podziękowania dla admina za utrzymanie strony i forum, bez tego bym do tego raczej nie dotarł.

Wesołych Świąt wszystkim życzę.
Zapisane

elst

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Moja koncepcja domu z Wago
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2024, 01:08:50 pm »

Cześć, super, że masz taki komfort z miejscem. Myślałeś może nad jakimiś alternatywami do łączówek? Szukam rozwiązania, które pozwoli na podpięcie elastycznym przewodem miedzy złączem od skrętki do PLC. Sztywność przewodów skrętki już mnie wkurza (no ale ja mam niestety duuuużo ciaśniej niż Ty.
Pozdro
Elst
Zapisane

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Moja koncepcja domu z Wago
« Odpowiedź #6 dnia: Dzisiaj o 12:20:43 am »

Myślałeś może nad jakimiś alternatywami do łączówek? Szukam rozwiązania, które pozwoli na podpięcie elastycznym przewodem miedzy złączem od skrętki do PLC.
Zerknijcie na to: https://sklep.easyswitch.pl/produkt/es-8-116-patch-panel-x16/
PS. Dołączam się do podziękowań dla Admina za stronę i forum, skarbnica, fantastycznie że nadal dostępna.
Zapisane