Główna > Sterowanie i Wizualizacje

Sterowanie rolet zewnętrznych

<< < (2/5) > >>

admin:
Witam,

fizyczneg, technicznego zabezpieczenia nie mam, tzn teoretycznie jest możliwe włączenie obu obwodów np ręcznie. 

Wg mnie jednak wystarczy, że przestrzega się podstawowych zasad programowania i nie steruje wyjściami do rolet bezpośrednio, ale przez odpowiednie bloki funkcyjne, które same pilnują, by nigdy na obu 'wyjściach' nie było napięcia.

Pozdrawiam

krzysiek1125:
Witam,

Mnie zastanawia czy nie dać jakiegoś czujnika położenia, na ile dokładnie zamykają się rolety ustawiane czasowo? I czy po jakimś czasie błąd ten się nie zwiększa?

Pozdrawiam
Krzysztof

admin:
Cześć,

Z mojego doświadczenia: zliczeniowe pozycjonowanie rolet sprawdza się bardzo dobrze, tzn. na tyle dobrze, że nikt nigdy nie narzekał, że coś jest nie tam gdzie trzeba.  Tak naprawdę, przy każdym pełnym podniesieniu/opuszczeniu rolet zliczanie się niejako 'kalibruje' i błąd znika.  W wielu miejscach i sytuacjach korzystam z ustawiania rolet w zadanej pozycji i na tyle na ile oko użytkownika może być precyzyjne - zatrzymują się tam, gdzie chcę. 

Pozdrawiam,

Umcyk:
Odkopie trochę stary temat...
Zastanawia mnie okablowanie doprowadzone do sterowania rolet...

Planuje do każdej z rolet uzyc 2 przekaźników (2 wyjścia PLC) i doprowadzić po 3 przewody do każdej z rolet...
Jeden z przewodów to przewód ochronny, na dwóch pozostalych byłoby N, podawane przez styki NC każdego z przekaznikow... Przez styki NO każdego z przekaźników podawana by była faza na te same dwa przewody idące do rolet...
Tym sposobem nawet gdyby omyłkowo załączyły się naraz oba przekaźniki (gora i dol) nie stanie się nic złego...

Czy to dobre podejście do tematu?? Czy  silniki rolet zewnetrznych nie maja przypadkiem jakiejś wbudowanej elektroniki??

Umcyk:
przejrzalem schematy podlaczania rolet - wszystkie napedy sa 4 przewodowe... jednak nie obejdzie sie bez doprowadzenie 4 przewodow do rolet - musze zakupic troche przewodu 4x1,5...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej