'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Wago 750-889  (Przeczytany 2811 razy)

Voytek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Wago 750-889
« dnia: Października 25, 2017, 10:49:29 pm »

Witam wszystkich,

Ma ktoś sterownik jak w temacie? Ja od kilku dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem i jakoś mimo wgrania programu nie mogę go uruchomić. Miga mi dioda MS/PRG IP co oznacza, że sterownik nie jest skonfigurowany, a ja nie mam pojęcia co jeszcze mógłbym skonfigurować :(
Zapisane

vakul

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Odp: Wago 750-889
« Odpowiedź #1 dnia: Października 26, 2017, 12:08:45 am »

Tego sterownika nie mam ale może obsługa jest podobna do 880. To co może być przyczyną to błędna lista przyłączonych modułów.

Zakładam, że w Codesys masz prawidłową listę modułów (Resources / PLC Configuration).

Zaloguj się przez panel WWW (wpisz IP sterownika w przeglądarce) i zobacz jaki tam jest opis błędu (Information/Module status).

Zajrzyj też do zakładki IO Config i zobacz Configuration details czy są tam dwie różne liczby (Number of modules on terminal bus i Number of modules in I/O configuration). Kliknij przycisk pod spodem "create ea-config.xml".

Zresetuj sterownik przez odłączenie od zasilania.
Zapisane

Voytek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Wago 750-889
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2017, 10:01:45 pm »

Problemy rozwiązane ;)
Wystarczyło poczytać o konfiguracji i dobrze to zrobić.
Ponadto pojawił się problem z brakiem zasilania na modułach DI i DO... po całodniowej walce i nocnych przemyśleniach EUREKA! Okazało się że moduł KNX który jest w zestawie startowym musi być ostatni (przed terminującym), bo nie przenosi zasilania na drugą stronę... Dziwne, w instrukcji nie znalazłem, Help-desk Wago też nie pomógł...

Walczę dalej - na razie brakło mi wejść ;), ale generalnie światło w chałupie jest i włączniki działają ;)
Zapisane