'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

Główna => Programowanie => Wątek zaczęty przez: Gradek w Wrzesień 09, 2019, 12:08:42 pm

Tytuł: Zapis do CSV - dodawanie zamiast nadpisywania
Wiadomość wysłana przez: Gradek w Wrzesień 09, 2019, 12:08:42 pm
Cześć,

kolejną funkcjonalnością którą próbuję dodać do mojego programu jest zapis zużycia mediów do pliku CSV zapisanego w PLC. Próbowałem zmodyfikować program z noty aplikacyjnej Wago a także Kurta Brauna, ale cały czas stare dane w pliku są nadpisywane nowymi. Natrafiłem na inny dużo prostszy projekt:
http://www.exorint.net/webpage?ReadForm&wPageName=faq&t=ExorIntFAQTagsItem&c=JMobile&code=AGHO-A2CC3E (http://www.exorint.net/webpage?ReadForm&wPageName=faq&t=ExorIntFAQTagsItem&c=JMobile&code=AGHO-A2CC3E)

Każde wywołanie programu przez zapis zmiennej ENStartSave (Online/write values) powoduje dopisanie nowej linijki do pliku CSV. Chciałbym jednak wywoływać ten program z innego POU z podaniem danych wejściowych, jak nazwa pliku, dane jako STRING.

Może ktoś byłby skłonny udostępnić mi fragment swojego kodu odpowiedzialnego za zapis do CSV. Najbardziej pasuje mi rozwiązanie Kurta, ze względu na diagnostykę (błędy 91, 92, 93). Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdr,
Gradek
Tytuł: Odp: Zapis do CSV - dodawanie zamiast nadpisywania
Wiadomość wysłana przez: Simeone w Wrzesień 10, 2019, 07:38:35 am
Załączam wyeksportowany projekt zawierający zapis danych do pliku.

W celu dopisywania zawartości należy wywołać funkcję SysFileOpen z parametrem 'a' (jak append). Funkcja znajduje się w bibliotece SysLibFile.lib