'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - lukaszdebiec

Strony: [1]
1
Tematy ogólne / Inteligenty dom Widget - fotorelacja
« dnia: Maj 03, 2017, 10:14:27 pm »
Witam
Po kilku miesiącach przygotowań udało mi się w ostatnich dniach zakończyć realizację projektu Inteligentnego Budynku dla znajomego w nowo budowanym domu.
Założenia projektowe:
- sterowanie oświetleniem ON-OFF oraz z regulacją jasności
- sterowanie roletami i bramą garażową
- sterowanie ogrzewaniem z odczytem temperatur 1-Wire
- integracja z systemem alarmowym

Całość oparta jest na sterowniku Wago 750-880. Sterowanie rolet, gniazd, oświetlenia ON-OFF odbywa się poprzez 16 wyjściowe moduły i przekaźniki  788-312. Za regulację jasności odpowiada moduły DMX SPL-3C oraz karta 750-652. Odczyt temperatur realizuje moduł pomiarowy ADA 401 WP poprzez Modbus RTU i moduł 750-653/003-000. Całość została zabudowana w obudowie Eaton.

Poniżej fotorelacja z przebiegu prac.

https://goo.gl/photos/9zn9bCoYQqSJhQne9

Dziękuję wszystkim Formowiczom za wskazówki i sugestie.

2
Tematy ogólne / Żarówki LED 12V MR16 - sciemniane
« dnia: Marzec 14, 2017, 09:24:49 pm »
Witam
Czy ktoś z kolegów ma jakieś sprawdzone żarówki LED na 12V (MR16) które współpracują dobrze ze ściemniaczami PWM.
Udało mi się kiedyś zakupić żarówki Eco-Enery (eenergy.com.pl) które nie miały w oznaczeniu ściemniania ale dobrze współpracowały ze ściemniaczami ale niestety są już nie osiągalne. Na testy zakupiłem 2 żarówki OSRAM (jedna zwykła i druga z funkcją ściemniania) i niestety wyniki testów są niezadowalające. Żarówka  nieściemniana buczy (bzyczy) przy obniżeniu jasności i tego się można było spodziewać ale druga sztuka która jest przystosowana do ściemniania wprowadza duże zakłócenia. Była podpięta pod 1 kanał ściemniacza 3 kanałowego. Żarówki na pozostałych kanałach zaczęły samoistnie mrugać.

Jakie żarówki stosujecie przy ściemniaczach? Ktoś podrzuci jakiś symbol, model, producenta?

3
Sterowanie i Wizualizacje / Zarządzanie automatyką budynkową IP-Symcon
« dnia: Grudzień 07, 2016, 10:12:40 pm »
Cześć
Ostatnio podczas poszukiwania aplikacji mobilnej do Wago natrafiłem na ciekawy projekt do systemu do zarządzania automatyką budynkową. Na pierwszy rzut oka wygląda fajnie. Dostępna jest aplikacja mobilna na Apple i Android. Cały system oferuje integrację wielu systemów i standardów (Wago przez Modbus). Dostępna jest instalka serwera bezpośrednio na RaspberryPI. Na testy zainstalowałem wersję pod Windows i  graficzna konsola do zarządzania i konfiguracji wydaje cię bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze.
Rozwiązanie jest niestety płatne a cena zależy od ilości zmiennych. Wersja Basic za 100Euro daje możliwość operowania na 250 zmiennych co w przypadku domku jednorodzinnego wydaje się wystarczające. Dostępna jest oczywiście dokumentacja ale tylko w języku niemieckim.
W przyszłym tygodniu rozpoczynam testy. Zobaczymy jak będzie to działać w praktyce.

https://www.symcon.de/
http://www.webfront.info/

Strony: [1]