'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - pawel470

Strony: [1]
2
Programowanie / Zapamiętywanie zmiennych
« dnia: Sierpień 24, 2013, 12:49:52 pm »
Witam,

Mam pytanie o wasz sposób na trwałe zapisywanie obiektów np: harmonogramu. mój problem polega na tym, że po restarcie zasilania (dosyć często na ulicy) tracę ustawienia harmonogramów wprowadzone w WEB_VISU i musze je wprowadzać raz jeszcze.

To kwestia błędnej deklaracji zmiennych, czy może nie i powinienem po prostu podeklarować obiekty z wartościami domyślnymi przy konstruktorach, w kodzie?

zmienne mam podeklarowane jako RETAIN, dla CWU np:

VAR RETAIN
PompaCWU_WSchedule1      :FbScheduler;
PompaCWU_WSchedule1_OnTrig      :F_TRIG;

dziękuję za odpowiedź
pawel

3
(Pod)Systemy i Funkcje / Sterowanie RTV poprzez IR
« dnia: Listopad 11, 2012, 07:07:41 pm »
http://www.instructables.com/id/Control-Your-TV-with-Your-Phone/

Temat przyznacie świetny:
- zakładam, że nagrane polecenia IR czy makra mogą być wykonywane poprzez wywołania realizowane przez PLC. Niestety nie jestem elektronikiem, więc podrzucę tylko ten mądrzejszym głowom, mam nadzieję, że ktoś zdecyduje się na realizację do której się podłączę.

Przykładowy scenariusz użycia: uruchamianie ulubionej aplikacji muzycznej w telewizorze i odsłuch na domowych audio przy pierwszej po 6 rano detekcji przez czujkę ruchu oraz wyłączenie zestawu przy opuszczeniu domu:)

Pawel

Strony: [1]