'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - siema

Strony: [1]
1
Wybaczcie Panowie prostackie pytanie ale długo nie kodowałem na swoim sterowniku, przeinstalowałem w międzyczasie Codesysa i nie pamiętam już wielu rzeczy...
Jak skrócić czas ładowania nowego programu do sterownika? Aktualnie każda najmniejsza zmiana powoduje, że program ładuje się dobre parę minut. Wydaje mi się, że kiedyś trwało to znacznie krócej...

Druga rzecz, to automatyczne uruchomienie programu po wgraniu do sterownika. Każdorazowo po wgraniu zmienionego programu muszę uruchomić go ręcznie poprzez Run (F5). Którą opcję się zmieniało, by wgrywać nową wersję programu 'w locie' bez wyłączania starego programu?

Pozdrawiam

2
Programowanie / Aplikacja WAGO WebVisu
« dnia: Kwiecień 17, 2016, 09:26:49 pm »
Witam Panów,
Używacie może aplikacji WAGO WebVisu na Androida?
Ostatnie zaktualizowała mi się do nowej wersji i od tej pory mam sporadycznie problem ze sterowaniem światłem w domu! Co jakiś czas po włączeniu albo wyłączeniu danego światła za pomocą aplikacji tracę możliwość sterowania tymże światłem przez łączniki na ścianach- po podłączeniu do sterownika widać, że zmienna ustawiana przez aplikację 'zawiesza się' na ostatnim stanie ustalonym przez kliknięcie (zatem jeśli wyłączałem światło przez aplikację, to nie mogę go zapalić, bo PLC dostaje cały czas sygnał 'zgaś' i odwrotnie).
Odinstalowałem i zainstalowałem aplikację ale problem nadal występuje. Czy ktoś zaobserwował coś podobnego?

Pozdrawiam.

3
(Pod)Systemy i Funkcje / Pomiar napięcia 230V
« dnia: Styczeń 14, 2016, 01:27:22 pm »
Witam,
W związku ze spadkami napięcia na moim przyłączu energetycznym chciałbym monitorować napięcia 230V na moich 3 fazach i zmusić zakład energetyczny do wywiązania się z umowy w zakresie jakości dostarczanego prądu.
Czy ktoś pochylał się nad tematem?

4
Tematy ogólne / Komunikacja z piecem C.O. (Buderus)
« dnia: Listopad 07, 2015, 09:45:12 pm »
Witam,
Wiem, że niektórzy mają zrealizowaną komunikację z piecami Viessmanna- czy ktoś próbował jednak wyciągnąć jakieś podstawowe dane (temperatura pieca, moc palnika, temperatura powrotu) z pieców Buderusa? Mam konkretnie GB162 ze sterownikiem RC35, który komunikuje się po Buderusowej magistrali EMS i ze zdziwieniem stwierdziłem, że wyciągnięcie ww. danych nie jest chyba w przypadku Buderusa takie banalne...
Może komuś udało się coś wymyślić?

5
Programowanie / ERROR 3740: Unknown type 'Fb_ShortLong'
« dnia: Listopad 05, 2015, 12:29:48 am »
Cześć,
Pomóżcie proszę, bo nie wiem gdzie leży problem.
Chciałem oprogramować rolety zgodnie z http://www.edom-plc.pl/index.php/pl/wiecej-o-plc/funkcje/88-blindsoscat ale napotykam następujący problem:

Po zadeklarowaniu zmiennej typu Fb_ShortLong kompilator wyrzuca mi błąd:
Error 3740: Unknown type 'Fb_ShortLong'

Biblioteka Building_common.lib oczywiście jest i widzę w niej 'Fb_ShortLong'.

O co chodzi?

6
Sterowanie i Wizualizacje / Wybór sterownika
« dnia: Styczeń 28, 2013, 01:38:26 pm »
Witam innych Szaleńców ;)
Podobnie jak cześć forumowiczów jestem w trakcie budowy i przygotowuję koncepcję swojego 'domu inteligentnego'. Wybaczcie tych 'Szaleńców', ale ja osobiście zazwyczaj tak właśnie się czuję widząc spojrzenia znajomych (i żony :)), którym opowiadam o tym cóż mój dom powinien robić za mnie. Wystarczy, że otworzę jednak jakikolwiek wątek na forum i już widzę, że jestem normalny, a cały świat oszalał, że jeszcze tego nie robi ;)

Nawiązując do tematu wyboru sterownika- od początku projektu Admina minęły już 3 lata. W tym czasie bardzo wiele rzeczy zostało już przećwiczonych na żywym organizmie i zastanawia mnie, czy w A.D. 2013 WAGO to dalej najlepszy wybór? Czytając większość wątków na forum można podejrzewać, że tak ale wolę jednak zapytać- czy dzisiaj przy realizacji domu inteligentnego (w naszym rozumowaniu) nadal WAGO wypada najlepiej? Czemu nie używki z Siemensa, ABB, albo czegoś innego? (Fateka z drabinkami odrzucam, bo ma być coś co wspiera jakiś rozsądny sposób programowania).


Strony: [1]