'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - radnet

Strony: [1] 2
1
Tematy ogólne / Sterowanie wentylatorem 0-10v.
« dnia: Grudzień 22, 2017, 07:43:58 pm »
Mam wentylator EBM zasilany 9-29v 40W bez sterowania 0-10v. Mam też moduł 750-559 0-10v. Czy jest jakiś układ którym, mógłbym sterować wentylatorem przez WAGO? Pełno jest tych z potencjometrem ale one działają bardzo nie stabilnie po podłączeniu 0-10v zamiast potencjometru.

2
Programowanie / Odp: Światło zapalane czujką ruchu
« dnia: Listopad 26, 2017, 09:06:59 pm »
Dzięki lukaszdebiec za odzew. Już sobie poradziłem. Działa to tak, że po wejściu do pomieszczenia czujka włącza światło i jeżeli jest ruch TOF odlicza od nowa jeśli ruchu nie ma puszcza na drugi TOF a on po ustalonym czasie przez Fb_Delay wyłącza światło. Problem był w tym, że gdy chciałem wcześniej wychodząc wyłączyć światło wyłącznikiem ściennym, to owszem wyłączyłem ale TOF odliczał dalej i po odliczeniu włączał. Skomplikowane to trochę ale narazie działa jak trzeba. A jeszcze IPS_1 rozłącza zdalnie przez stronę, telefon i jest to także stan włącznika. Może jest jakiś bardziej elegancki i prostszy sposób?.

3
Programowanie / Odp: Światło zapalane czujką ruchu
« dnia: Listopad 26, 2017, 07:02:06 pm »
Pod którym "IN" masz wejście z włącznika (dzwonkowy? czy bistabilny?) a pod który czujkę ruchu? Poustawiałem to w blokach (nie w ST) i coś mi nie działa. 

4
Programowanie / Odp: Światło zapalane czujką ruchu
« dnia: Listopad 26, 2017, 01:33:11 pm »
Witam. Mam mały problem z wyłączeniem światła po czasie. Gdy czujka wykrywa ruch to włączy światło i FB_Delay odlicza czas, i po tym czasie wyłączy. Mogę też wcześniej wyłączyć włącznikiem ściennym. ale jak zrobić, żeby czas był resetowany gdy czujka wykrywa ruch?   

5
Programowanie / Odp: Światło zapalane czujką ruchu
« dnia: Lipiec 09, 2017, 07:12:13 pm »
Czy jest taki blok funkcyjny, który jak na wejściu będzie impuls to odliczy ustawiony czas i na koniec na wyjście wyśle impuls?

6
Programowanie / Odp: Światło zapalane czujką ruchu
« dnia: Lipiec 08, 2017, 01:34:20 pm »
Odświeżam temat. Mam dwa wejścia:
włącznik tzw. dzwonkowy IN1
włącznik wirtualny z aplikacji IPS_1 (przez Modbus)
Takie połączenie jak na załączonym obrazie działa.
Jak dołożyć do tego sterowanie z czujki ruchu (wejście z) tak, żeby po naruszeniu światło paliło się np. przez 60s ale żebym wychodząc wcześniej z pomieszczenia miał możliwość wyłączyć światło włącznikiem.
 

7
Mam zaznaczoną integracje w ETHM. Aplikacja INTEGRA CONTROL działa bez problemu. Opcja kodowania wyłączona. Wydaje mi sie że, ja źle to wszystko składam w codesys.

8
Nie wiem co nie gra. Kopiowałem wszystko od nowa z 5 razy, przeinstalowałem codesys i nic to nie pomogło. Jeszcze jedno mi przyszło do głowy, może to wersja ETHM bo mam 1.07.

9
Zmieniłem port na domyślny w satelu i w codesys ale nic sie nie zmieniło. Jeżeli program jest uruchomiony to tylko na SATEL.PRG mam widoczne np. niebieskie TRUE czy czarne FALSE a na innych czyli IP_address, CRC, SatelEthernet wszędzie znaki zapytania. Może źle wybrałem język programowania, chodzi o te LD, CFC, itd.

10
Port na Dloadx mam 25593 i na takim się łącze z Dloadx przez ETHM. Myślę ze to nie wina nr portu tylko mojej struktury programu codesys. Nie wiem gdzie wpisać nr IP czy tam gdzie jest komentarz (* adres IP  modulu ETHM-1 *) czy w bloku, i co jeszcze trzeba przestawić, zamienić.

11
Kompiluje się już poprawnie, ale komunikacji niema. Nie wiem co jeszcze trzeba zmienić.

12
Gdzie wpisać ten adres IP i Port?


13
Skopiowałem je z posta KamiKAC.Już wiem, nie rozdzieliłem kodu od zmiennych.

14
Skopiowałem je z posta KamiKAC.


15
Teraz takie błędy.Strony: [1] 2