'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - kempa007

Strony: 1 2 [3]
31
Sterowanie i Wizualizacje / Wago PLC a sterowanie bramą garażową
« dnia: Czerwiec 26, 2018, 08:39:52 pm »
Witam,

Jestem na etapie układania instalacji elektrycznej w domu i niebawem będę musiał pociągnąć skrętkę do wszystkich elementów sterowalnych. Ostatnio fachowcy instalowali mi bramę garażową z napędem Wisniowskiego i zostawili książeczkę z instrukcją. Jest w niej bardzo prosty schemat jak sterować bramą z przycisku. Po prostu trzeba zwierać dwa styki (otwieranie, stop, zamykanie), ale teraz trochę zgłupiałem jeżeli chodzi o podłączenie tego do PLC. Jak podłączyć taki układ, bo do tej pory bawiłem się podawaniem napięcia na wyjście i na przykład załączeniem przekaźnika. Czy bezpośrednio z modułu wyjścia PLC można po prostu "zewrzeć" dwa przewody? Jest do tego jakiś specjalny moduł, czy zwykłe wyjście można jakoś podłączyć? Czy może trzeba realizować takie połączenie przez przekaźnik?

32
Tematy ogólne / Odp: Wodomierz z wyjściem impulsowym - jaki?
« dnia: Kwiecień 24, 2018, 07:33:12 am »
No znalazłem te apatory, a oglnie ciężko jest doszukać się czegoś innego. Czasem wyskakują jakieś przemysłowe rozwiązania z kilkaset złotych.

33
Tematy ogólne / Odp: Wodomierz z wyjściem impulsowym - jaki?
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 09:33:24 pm »
Te Apatory JS04 - NK właśnie? Czy może coś innego?

34
Tematy ogólne / Odp: Wodomierz z wyjściem impulsowym - jaki?
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 06:12:43 pm »
To akurat jest oczywiste, ale pytanie jak spisuje się taki impulsator kontaktronowy? Nie ma przekłamań. To nie jest wyjście typu OC. Nie ma problemu, że magnes zatrzyma się przy braku przepływu akurat tak, że kontaktor będzie zawsze "zwarty"? Nie chciałbym się wkopać, bo jednak jeden taki wodomierz to koszt koło 150 pln, a potrzeba kilku.

35
Tematy ogólne / Wodomierz z wyjściem impulsowym - jaki?
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 04:56:16 pm »
Witam,

W końcu napiszę tutaj pierwszy post! Szykuję się powoli do instalacji PLC w domu i tak sobie pomyślałem, że chciałbym mieć pomiar zużycia wody. Niby coś oczywistego, ale gdy zaczyna się drążyć temat pojawiają się problemy... Przede wszystkim chodzi o wybór wodomierza. Apator ma w swojej ofercie liczniki z nadajnikiem impulsów kontaktronowym. Czy takie wyjście nadaje się, aby podłączyć bezpośrednio do PLC? Ktoś przerabiał już ten temat, może coś podpowiedzieć? Pozdrawiam.

Strony: 1 2 [3]