'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Sterowanie amplitunerem  (Przeczytany 5179 razy)

marecki_0luk1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Sterowanie amplitunerem
« dnia: Kwietnia 30, 2013, 11:10:35 am »

Czy ktoś z Was zrealizował funkcję sterowania amplitunerem poprzez sterownik WAGO ? Chciałbym móc włączyć i wyłączyć amplituner, wybrać źródło dźwięku, vol +/-, ustawić stację radiową. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ?
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie amplitunerem
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 08, 2013, 09:39:50 am »

Witam,

nikt nie pisze o doświadczeniach, więc podrzucę kilka pomysłów.  Swego czasu myślałem o amplitunerze i sterowaniu przez PLC i:
- te bardziej zaawansowane mają port RS232.  Jak mają port to i mają dokumentację.  Przez rozszerzenie PLC do komunikacji po RS będzie można się porozumieć.
- dużo więcej sztuk ma wtyczkę na kabel ehternetu i możliwość sterowania przez przeglądarkę.  Jeśli tak, można będzie sterować przez PLC wysyłając "komendy"/zapytania POST i GET.  Napisałem niedawno trochę kodu na potrzebę komunikacji z RPi, który porządkuje zapytania, kolejkuje je, pozwala zarządzać odpowiedziami.  W razie czego służę pomocą

Pozdrawiam,
Zapisane

marecki_0luk1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie amplitunerem
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 08, 2013, 08:25:59 pm »

Dzięki bardzo za pomysły. Szczerze nie pomyślałem o tym, że amplituner da się sterować przez ethernet. Ciekawe czy ma opcje wake on LAN. Jutro podejdę do centrum HiFi i dowiem się jakie mają modele i zobaczę dokumentację.
Zapisane

jinjuriki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie amplitunerem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 28, 2013, 06:48:09 pm »

Ja znalazłem coś takiego:

http://m2m.icpdas.com/IR-712.html

wszystko da się ładnie sterować po modbusie :).
Zapisane