'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Pobieranie danych 750-881 strona www  (Przeczytany 7192 razy)

musias

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Pobieranie danych 750-881 strona www
« dnia: Sierpnia 26, 2014, 06:12:40 pm »

Witam serdecznie,

po pierwsze wielkie słowa uznania dla autora, świetny projekt.

Ale do rzeczy od pewnego czasu również zmagam się z tym sterownikiem i wizualizacją przez WWW.
Wszystko działa poprawnie, ale problem pojawia się w miejscach, gdzie trzeba odświeżać wiele danych na stronie.
Odczyt jednego parametru trwa dość długo około 300 ms, jeżeli na stronie jest kilka elementów i dodatkowo np. klawisz załączający jakieś wyjście sterownika, czas reakcji na naciśniecie przycisku może być bardzo długo.

Dlatego zastanawiam się czy możliwy jest odczyt większej liczby danych za pomocą jednego zapytania READPI, czy ktoś rozpoznał ten temat?

Pozdrawiam
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 26, 2014, 08:10:05 pm »

Cześć,

spójrz tutaj:

http://www.edom-plc.pl/index.php/pl/wiecej-o-plc/funkcje/186-jeszcze-jeden-sposob-komunikacji-z-plc

skrypt pobierający 100 adresów wykonuje się w 0,2 sekundy.

Pozdrawiam,
Zapisane

musias

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2014, 06:15:45 pm »

Witam,

to świetna wiadomość:) trzeba to przećwiczyć.

Pozdrawiam
Zapisane

musias

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #3 dnia: Października 20, 2014, 10:34:11 pm »

cześć,

w końcu znalazłem czas żeby pobawić się w inny sposób odczytywania danych ze sterownika, no i od razu pojawił się pierwszy problem. Pobrałem ze strony http://sourceforge.net/projects/webvisu/files/ plik webvisu.html wgrałem do webserv i niestety po załadowaniu strony nic, jest tylko błąd, że nie można było załadować plc_visu.xml. Możę pobrałem inny plik?

Pozdrawiam
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #4 dnia: Października 21, 2014, 02:58:16 pm »

Cześć

musisz mieć wizualizację on nazwie plc_visu i musi być ona przeznaczona do udostępnienia przez web.  Wbij się przez FTP do swojego sterownika i zobacz, czy w katalogu PLC jest ów plik plc_visu.xml.

Pozdrawiam,
Zapisane

musias

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #5 dnia: Października 21, 2014, 07:00:09 pm »

wizualizację nazwałem inaczej i taka faktycznie została wrzucona do sterownika. Rozumiem, że wszystkie udostępniane zmienne muszą być dodawane do tej wizualizacji, czy można odczytywać w ten sposób dowolne zmienne nawet takie, które nie znajdą się w XML'u ?

Pozdrawiam
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #6 dnia: Października 21, 2014, 10:09:02 pm »

Witam,

możesz odczytać dowolny adres, o ile go znasz.  Wejścia, wyjścia, zmienne zadeklarowane na stałe - zawsze będą w tym samym miejscu.  Inne - mogą mieć inny adres po zmianie  programu.  Dlatego też najbezpieczniej jest opublikować zmienną w visu, zapytać visu o adres, odczytać adres.

Pozdrawiam,
Zapisane

musias

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #7 dnia: Października 22, 2014, 09:47:30 pm »

cześć,

dzięki za informację. Ze swojej strony dodam, że testowałem odczyt po Modbus UDP i czas odpytywania jest bardzo zbliżony, jednak wygoda używania z webvisu przemawia na jego korzyść:)

Pozdrawiam
Zapisane

musias

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Pobieranie danych 750-881 strona www
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 22, 2014, 05:32:51 pm »

Witam,

czy udało Ci się albo któremuś z kolegów odczytać w powyższy sposób tablicę danych, tzn. dane o typie 9 - array.
Dla przykładu zadeklarowana w programie tablica 60 bajtów pod adresem 2000, a w niej dane: 1, 2, 3 ..., zapytanie: |0|1|0|0|2000|60|9|, a w odpowiedzi: |0|.
Po za tym przy próbie odczytu dowolnej tablicy zwracana jest zawsze wartość |0|.
Zastanawiam się czy robię coś źle, czy po prostu nie da się tego odczytać w ten sposób.

PS. Świetnie, prezentuje się twoja nowa wizualizacja.
Zapisane