'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Czujnik ruchu tylko do oświetlenia.  (Przeczytany 14217 razy)

maksiu

• Jr. Member
  • **
Odp: Czujnik ruchu tylko do oświetlenia.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2016, 08:00:22 pm »

S-ki mają różne wartości, nawet 1A (nie wiem czy są mniejsze), ale im bardziej nietypowa tym droższa.

PS.
Heja po dłuższej przerwie  ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2016, 08:02:51 pm wysłana przez maksiu »
Pozdrawiam
maksiu

craigm

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2016, 11:03:21 am »

Ja jestem bardzo zadowolony z czujników. To duża oszczędność. Znalazłem czujnik do wkręcenia w miejsce żarówki: https://www.e-kupiec.com.pl/b51-ses45wh-oprawka-zarowki-z-czujnikiem-ruchu-e27-led-360.html Świetna sprawa! Tylko trzeba pamiętać, żeby był skierowany w dół, więc kupując warto zwrócić uwagę na rodzaj swojego żyrandola.

Tom01

• Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 05, 2016, 10:30:31 pm »

Odświeżę nieco wątek. Zwalczyłem dwa problemy za jednym zamachem. Pierwszy - dyskretny wygląd czujnika ruchu. Widać tylko PIR o wielkości jak 20gr. Drugi problem - praca przy 24V. Czujniki za szalone 19 zł. Wyglądają jak na zdjęciu w załączeniu. Trzeba go rozbebeszyć, wywalić przekaźnik, kondensator, rezystor z jednej strony płytki i mostek prostowniczy oraz diodę z drugiej strony. Ma wyglądać po odchudzeniu jak na zdjęciach. Trzeba się podlutować wprost do stabilizatora a "sygnał" z miejsca gdzie była jedna z końcówek cewki przekaźnika. Przewody: Biało-brązowy - masa, brązowy - zasilanie 24V, biało-zielony - sygnał 24V do sterownika. Działa pięknie, szybko. Pobór prądu poniżej 10mA.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 10:32:41 pm wysłana przez Tom01 »

bogasman

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:43:59 pm »

a gdzieś Ty to znalazł tak tanio?

Tom01

• Full Member
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:50:47 pm »

Na Allegro. :)

maksiu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2016, 11:16:14 am »

Daj proszę linka, te konkretnie znalazłem 2x drożej :)
Pewnie wszystkie takie same, ale jak te sprawdzone...
Pozdrawiam
maksiu

Tom01

• Full Member
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2016, 11:21:12 am »

Kupowałem je dość dawno temu. Jak widzę, już ich nie ma w tej cenie. :(

vakul

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 09, 2016, 07:18:58 pm »

bogasman

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2016, 12:19:22 am »

Jak to podłączyć do sterownika NPN? Normalnie po przeróbce ten czujnik podaje 24V, oj chyba jednak zostawie ten przekaźnik.

radnet

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2016, 02:13:22 pm »

A czy tak by działało? Zdjęcie z forum Symcon.

vakul

• Full Member
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2016, 11:58:45 pm »

Zerknij jeszcze na Philips LRI 8114 do montażu w suficie podwieszanym:
http://www.cybrotech.co.uk/partners/Downloads/Datasheet/Accessories/LRI8134%20Datasheet.pdf

Bezgłośne i działa na 24V. Szybko wykrywa ruch. Cena chyba coś około 100zł. Tanio nie jest ale bardzo estetycznie. Można dać 1-2 sztuki w strategicznych miejscach. Ja tego nie mam ale widziałem w akcji u kogoś kto ma chatę z elektroniką jak w amerykańskim czołgu i działało to bardzo fajnie.

bogasman

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2017, 11:09:45 pm »

Cześć,
poszukałem i znalazłem świetny czujnik 12/24V. Nie trzeba niczego przerabiać. Czujnik jest wyjątkowy, bo jest bezprzekaźnikowy i ma wyjście NPN tj. podaje masę na wyjściu zamiast napięcia. Normalnie jestem w szoku, bo nie bylo tego w opisie i już byłem przygotowany na przeróbki a tu trafiłem czujnik Plug & Play. Czujnik wygląda podobnie do podanych w tym temacie czujników, ale jest ciut większy (obudowa) i ze względu na brak przekaźnika, jest bardzo szybki. Jakość elektroniki w środku bardzo dobra, a cena bezkonkurencyjna w stosunku do przekaźnikowych. Polecam!

http://allegro.pl/czujnik-ruchu-wpuszczany-led-ip20-3m-6m-12v-24v-dc-i6245980022.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNFQxMjoxNDozN1o7YnV5ZXI7ZWY0N2Q4OTA1ZWU4NTMzMGYzNGQ2ODAwOWIxMWFjYzA0NDE0ZWEzZDU3ZWE1MDE1OTA2ZmRlYzNjNmMxODk3ZA==

mendium

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 31, 2018, 03:13:32 pm »

Cześć,
poszukałem i znalazłem świetny czujnik 12/24V. Nie trzeba niczego przerabiać. Czujnik jest wyjątkowy, bo jest bezprzekaźnikowy i ma wyjście NPN tj. podaje masę na wyjściu zamiast napięcia. Normalnie jestem w szoku, bo nie bylo tego w opisie i już byłem przygotowany na przeróbki a tu trafiłem czujnik Plug & Play. Czujnik wygląda podobnie do podanych w tym temacie czujników, ale jest ciut większy (obudowa) i ze względu na brak przekaźnika, jest bardzo szybki. Jakość elektroniki w środku bardzo dobra, a cena bezkonkurencyjna w stosunku do przekaźnikowych. Polecam!

http://allegro.pl/czujnik-ruchu-wpuszczany-led-ip20-3m-6m-12v-24v-dc-i6245980022.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNFQxMjoxNDozN1o7YnV5ZXI7ZWY0N2Q4OTA1ZWU4NTMzMGYzNGQ2ODAwOWIxMWFjYzA0NDE0ZWEzZDU3ZWE1MDE1OTA2ZmRlYzNjNmMxODk3ZA==

Wyjaśnij mi kolego jak podpiąć taki czujnik do wejść IO wago. Na Wyjściu czujki ruchu mamy sterowanie masą 0V natomiast logika wejść np 750-1405 jest dodatnia i wymaga zbocza narastającego. Czy ja może o czymś zapomniałem?

seler

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 15, 2018, 01:51:21 pm »

Mam pytanie w temacie.
Czy taka czujka ruchu się nada?
Cel: sterowanie oświetleniem w korytarzu/werandzie i ew. informacja o intruzie gdy dom w trybie"nikogo nie ma w domu"?

mendium

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2018, 09:11:40 am »

Mam pytanie w temacie.
Czy taka czujka ruchu się nada?
Cel: sterowanie oświetleniem w korytarzu/werandzie i ew. informacja o intruzie gdy dom w trybie"nikogo nie ma w domu"?
Jaka czujka?

Odpowiadając sobie na powyższe pytanie do czujki NPN trzeba dobrać wejścia 750-1407 załączane "zerem"