'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: wytrzymałość skrętki na zaciskach srubowych  (Przeczytany 3932 razy)

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
wytrzymałość skrętki na zaciskach srubowych
« dnia: Kwietnia 14, 2015, 07:01:39 pm »

Witam,

Jak sobie radzicie z dosc cienkimi drucikami i podlaczeniem ich do zacisków srubowych np w łącznikach??
szlag mnie najjasniejszy trafia jak te druciki się łamią....
moze zaciskanie tulejek wzmocni zyly miedziane ? zauwazylem, ze najczesciej pękają tu gdzie drut jest usztywniony na zacisku...
Zapisane

bogasman

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: wytrzymałość skrętki na zaciskach srubowych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 14, 2015, 08:42:33 pm »

A gdzie Ci się łamią te druciki? Ja zwykle ściągam więcej izolacji i "łamię" w połowie tak, że robię podkowę, żeby zwiększyć powierzchnię styku. Nic mi się nie łamie, tylko że mam skrętkę 100% CU. Tulejkę zaciskam w taki sam sposób na podwójnie złożonym druciku, tylko że tulejek używam jedynie gdy mam zacisk sprężynkowy, lub gdy mam kilka żył do zaciśnięcia.
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: wytrzymałość skrętki na zaciskach srubowych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 14, 2015, 08:59:56 pm »

najwiekszy problem przy wylacznikach.
na czas budowy kupilem pare sztuk OSPELi i "gladziarze" wyciagaja sobie je z puszek. rzadko kiedy skretka jest w stanie to przetrwac.
najczesciej lamie sie w miejscu styku z zaciskiem - czyli tam gdzie jest usztywnienie... moze ja za mocno je skrecilem i sie spłaszczyly ... nie wiem.
w tablicy przy podkrecaniu do zasilaczy nie mialem tego problemu - poki co dzieje się to głównie w łącznikach

skrętki mam przeróźne - w sumie ponad kilometr. mam bitnera (słabituki), jakiegoś chinczyka i jeszcze jakas markową (sprawdzę na fakturze i dopiszę kto jest producentem, ale nie kupowałem najtanszego materiału).
i o dziwo najlepiej wypada chinczyk :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2015, 09:04:00 pm wysłana przez mordorr »
Zapisane

bogasman

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: wytrzymałość skrętki na zaciskach srubowych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 14, 2015, 11:32:32 pm »

Na Twoim miejscu, żeby mieć pewne połączenie zacisnąłbym jednak tulejki, tylko takie bez kołnierza plastikowego. Żeby pewnie zacisnąć tulejkę na takim cienkim druciku sugeruję złożyć jego koniec wpół. Tulejki są tanie więc nie ma co się pieścić.
Zapisane