'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO  (Przeczytany 10625 razy)

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« dnia: Maja 22, 2015, 09:50:51 pm »

Witam,

Udało mi się namówić tim.pl do dodania do oferty klocków WAGO.  Są więc te elementy, które najczęściej mogą się przydać:

1. Zestaw startowy z 750-880 (sterownik Ethernet z obsługą karty SD)
2. Zestaw startowy z 750-881
3. Sterownik 750-881
4. Moduł 8x DI 750-430
5. Moduł 8x DO 750-530
6. Moduł wejść 16x DI 750-1405
7. Moduł wyjść 16x DO 750-1504
8. Przekaźnik z podstawką 788-304 (ten najpopularniejszy)
9. Przekaźnik z podstawką 788-354 (dyskutowaliśmy o nim na forum tutaj)

Po zalogowaniu widzę, że jako stały klient mam już parę procent rabatu... Po latach współpracy jest jakaś korzyść :). ...a że ostatnie zakupy kabli i łączników na rozbudowę poddasza przebiegły bardzo sprawnie, sklep mogę polecić.

Pozdrawiam!
Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 23, 2015, 09:26:43 am »

Ile oczek rabatu Ci dali?
Ja rozmawiałem bezpośrednio z przedstawicielem WAGO, to na elementy do wykorzystania w domu mogą dać klientowi indywidualnemu (zakup nie na firmę) bardzo fajny rabat. Jako firma coś można uszczknąć, ale na więcej trzeba wykazywać się sporymi zakupami.

Wysłałem też z ciekawości zapytanie do TIMu to odesłali mi ceny katalogowe, więc może Tobie "po znajomości" dali rabat :)
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 23, 2015, 10:55:12 pm »

@maksiu, aby jako indywidualny dostać ten rabat trzeba być po ichnich szkoleniach (wiecznie nie mam czasu :( ) lub kupić u nich zest.startowy (kupiłem używkę)? Ja na testy (głośności) kilka 788-304 kupiłem w Karelu (hurtownia, ceny można wyguglać w Megacenniku), było trochę taniej jak w TIM. Potrzebuję jeszcze ze 40 szt.
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 24, 2015, 03:10:19 pm »

Cześć

osobie fizycznej jest zawsze gorzej, bo generalnie nikt nie chce z nią gadać.  Strasznie wkurzało mnie, że jak potrzebowałem coś z WAGO, to jedyne sklepy, które miały coś w ofercie to conrad i farnell... po cenach z księżyca. Lubię kupować on-line; frustruje mnie chodzenie do hurtowni i pytanie, czy by nie zamówili dla mnie kilku sztuk.  Dla nich jestem mały żuczek...

Co do cen - po zalogowaniu widzę zestaw startowy ethernet 4 51262278 (z 750-880) za ok 2 900 brutto, a 788-304 po ok 22 PLN brutto.

Pozdrawiam,

Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2015, 10:17:50 pm »

@grzeniu666 - no ja rozmawiałem w sumie jako firma, potencjalny integrator. Aczkolwiek otwarcie mi powiedział, współpraca z firmami rozpoczyna się od tylu oczek rabatu i potem idziemy w górę.
Elementy można wydębić od nich na fajny rabat, ale tylko jako osoba prywatna i na hasło "dom inteligentny". Mają podobno jakąś niepisaną umowę u siebie, że do domów dają od razu rabat taki, jak podobno mają integratorzy kupujący u nich za miliony.
A to była nasza pierwsza rozmowa w 4 oczy, druga jeśli licząc też telefon :)

@admin - katalogowo zestaw z 750-880 kosztuje 2267, z VATem 2788,41, więc ich cena 2900 jest delikatnie mówiąc, słaba ;)
788-304 za 22 zł brutto to 63 grosze drożej niż katalogowo.
Najlepiej to kupować przez np. znajomego elektryka z DG, ja na moją szafę dostałem ofertę za 1000 zł + 100 zł wysyłka, a elektryk w swojej hurtowni dostał ją za 900 i jeszcze przywiózł do domu.
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

ptako

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2015, 01:50:43 pm »

Cześć wszystkim,

Również chciałbym wykorzystać sterownik WAGO w swoim domu (mam już wykonaną instalację wraz częścią elektryczną szafy) i teraz przyszedł czas na zakup samego sterownika i mam mały zonk :(

Zestaw startowy z 750-880 (sterownik Ethernet z obsługą karty SD) w tim.pl kosztuje teraz 3 485,51 zł brutto a dzisiejszy kontakt z WAGO (biuro obsługi klienta) zakończył się informacją, że nie prowadzą sprzedaży dla klientów indywidualnych i odsyłają m.in. do TIM.

Także zakup zestawu startowego oraz dodatkowych modułów prywatnie staje się dla mnie teraz zbyt drogą inwestycją niż pierwotnie planowałem m.in. wg cen prezentowanych tutaj na forum.
Proszę o podpowiedź czy faktycznie mam tyle zapłacić za sterownik czy może źle szukam.
Zapisane

MarcinSz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 18, 2015, 09:51:28 pm »

Ja też nie mogłem kupić bezpośrednio, ale wystarczyło znaleźć dowolną firmę, chyba nawet nie musi zajmować się elektryką/elektroniką, która przefakturuje. Sam dogadywałem szczegóły, na koniec tylko podałem dane do faktury w WAGO.
Zapisane
pozdrawiam, MarcinSz

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 21, 2015, 03:07:44 pm »

@ptako - cena katalogowa za zestaw startowy chyba 4 (PLC 750-880) to o ile dobrze pamiętam 2267 PLN netto. Także TIM sobie liczy za przefakturowanie, wyczuli pismo nosem.

Co do zakupu prywatnie - lepiej nie uderzać do biura obsługi, tylko bezpośrednio do handlowców. Bo oni takie prywatne zakupy potrafią przepchnąć.
A jeśli chcesz, to mogę Ci pomóc - jako pośrednik.
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

kamiKAC

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 22, 2015, 04:21:51 pm »

Patrzę na ceny w TIM i oczom nie wierzę.

Wydaje mi się, że fakturę można wystawić na dowolną firmę, zapłacić i ta firma nie musi tej faktury księgować. VAT jest zapłacony, więc nikt nie powinien się przyczepić. Lepiej oczywiście, żeby przedsiębiorca o tym wiedział ;)
Wrzucenie faktury w koszty jest uprawnieniem a nie obowiązkiem.

Pozdrawiam
Zapisane

MarcinSz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 23, 2015, 12:47:18 am »

Zdaje się, że WAGO nie wysyła z opcją płatności gotówką, więc i tak trzeba wysłać przelew z jakiegoś rachunku. I teraz: przychodzi do WAGO kontrola, wyciągają losowa fakturę i sprawdzają u drugiej strony co z nią się dzieje (kontrola krzyżowa). Druga strona nie wie o niczym. No to WAGO patrzy, że zapłacono z rachunku nr.... należącego do osoby XXX. Urząd Skarbowy będzie co najmniej zainteresowany.

To oczywiście teoria. Ja na początku dostałem od nich fakturę pro forma, wysłałem przelew, a potem się okazało że na osobę fizyczną nie mogę kupić i było mnóstwo ceregieli ze zwrotem przelewu i ponowną płatnością przez firmę, która była nabywcą na fakturze. Dlatego wyżej sugerowałem skorzystanie z zaprzyjaźnionej firmy.
Zapisane
pozdrawiam, MarcinSz

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: tim.pl ma w ofercie klocki WAGO
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 23, 2015, 10:53:27 am »

...przychodzi do WAGO kontrola, wyciągają losowa fakturę i sprawdzają u drugiej strony co z nią się dzieje (kontrola krzyżowa)...

...zapłacono z rachunku nr.... należącego do osoby XXX. Urząd Skarbowy będzie co najmniej zainteresowany...

Nie znam się, ale czy US nie patrzy u pierszego raczej fv kosztowe, i tla tych FV spogląda na przychowowe w innej firmie?

A może zrobić przelew na poczcie...? :)
Zapisane