'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: E-dom i obsługa innych protokołów np. modbus'a  (Przeczytany 4331 razy)

viper_lasser

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
E-dom i obsługa innych protokołów np. modbus'a
« dnia: Maja 22, 2015, 02:28:04 pm »

Czy jest jakiś prosty sposób na to żeby w bibliotece e-dom v2.0 dodać np. obsługę modbusa tcp ?
Biblioteka działa świetnie, minusem jest może to że wszystkie zmienne na danej stronie odpytywane są pokolei i nie ma zapytania grupowego.
Ewentualnie zna ktoś taki konwerter gdzie w jquery podaje się adres zmiennej np QX0.0 i zapytanie zwraca odpowiednie dane ?
type: 'POST',
url: ServerName+"READPI",
data: {ADR: options.address, FORMAT: options.format}

Odnośnie modbusa wpadły mi 2 pomysły:
1) Wykorzystać bibliotekę phpmodbus https://code.google.com/p/phpmodbus/ i stworzyć odpowiednie wrappery żeby można było za pomocą jednego zapytania url odczytać/zapisać dane
2) Użyć biblioteki modbus2mysql http://sourceforge.net/projects/modbus2sql/ ale z tego co mi się wydaje to narazie działa to w jedną stronę i tj z modbusa dane zapisywane są do sql'a. Aby można było wymieniać dane trzeba by napisać odpowiednie zapytania sql.

Jakie macie jeszcze inne pomysły ?
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: E-dom i obsługa innych protokołów np. modbus'a
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 25, 2015, 01:48:22 pm »

Cześć,

osobiście jestem entuzjastą rozwiązania z przesyłaniem/odczytem danych w formacie |0| opisanym tutaj.  Można tak wysyłać dane paczkami, adresowanie jest przejrzyste, łatwo też ominąć całą wiedzę związaną z rozkładem zmiennych w pamięci, poprzez umieszczenie elementów w wybranej wizualizacji.

Co do rozbudowy/zmiany samej wtyczki to niestety obecnie brak mi zasobów.  Poza tym, jak patrzę na ten kod, to korci mnie, by wszystko przepisać ;)  Jestem już kilka programów dalej i widzę, jak kiepsko wygląda ten kod ;)

Jeśli więc ktoś miałby siły, by przepisać/rozbudować wtyczkę i dorobić inne sposoby komunikacji - służę pomocą.  Mam np. gotowe pliki php do przekazywania odczytu/zapisu danych wysłanych w formacie |0| do/z PLC.

Pozdrawiam,
Zapisane

viper_lasser

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: E-dom i obsługa innych protokołów np. modbus'a
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 25, 2015, 05:30:06 pm »

Byłaby możliwość udostępnienia tych bibliotek ?
Cały problem właśnie chyba w tym że trzeba by było napisać jakiś konwerter danego protokołu np z modbusa tcp na protokół opisany w powyższym linku.
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: E-dom i obsługa innych protokołów np. modbus'a
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 26, 2015, 02:51:57 pm »

Zapisane