'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet  (Przeczytany 19275 razy)

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« dnia: Listopada 09, 2015, 08:53:15 pm »

witam
mam pytanko:

czy jest mozliwośc dostepu (zmiana programu lub konfiguracji PLC) do sterownika z wiekszej odleglosci - przez internet??
czy tylko lokalnie - komputer i sterownik musza byc zalogowane do tego samego routera...

matv

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2015, 11:05:11 pm »

Osobiście trochę bałbym się udostępniać możliwości programowania PLC z 'zewnątrz'. Ale odpowiadając na pytanie tak na szybko przychodzą mi do głowy 2 rozwiązania:

1. Opcja mniej bezpieczna: jeżeli router obsługuje DDNS to moża by podłączyć go do np http://www.noip.com/, w routerze dodać odpowiednią trasę i wtedy PLC będzie dostępny dla każdego z zewnątrz pod jakimś konkrentym adresem IP.

2. Opcja bardziej bezpieczna: utworzenie VPN (Virtual Private Network) w domu, w którym jest wpięty PLC. Z zewnątrz łączysz się z vpn i masz dostęp do PLC tak jak byś był wpięty z nim do jednego routera. Plus tego jest taki, że aby dostać się do PLC musisz podłączyć się do vpn (za pomocą nazwy użytkownika i hasła) i tylko w ten sposób jest to możliwe (sam PLC nie jest dostępny dla wszystkich w internecie).
Zapisane

siema

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2015, 11:27:25 pm »

Opcja nr 1 bez założone na routerzej listy dostępowej zawierającej tylko określone adresy IP z których się będziesz łączył jest delikatnie mówiąc nieroztropna... Wago nie zapewnia żadnej autoryzacji.
Zapisane

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 10, 2015, 10:26:48 pm »


2. Opcja bardziej bezpieczna: utworzenie VPN (Virtual Private Network) w domu, w którym jest wpięty PLC. Z zewnątrz łączysz się z vpn i masz dostęp do PLC tak jak byś był wpięty z nim do jednego routera. Plus tego jest taki, że aby dostać się do PLC musisz podłączyć się do vpn (za pomocą nazwy użytkownika i hasła) i tylko w ten sposób jest to możliwe (sam PLC nie jest dostępny dla wszystkich w internecie).

mozesz opisac jak to zrobic?? kombinuje z CyberGhostem i jakos nie moge dojsc jak to zrobic...

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 11, 2015, 12:54:27 pm »

Sterownik Beckhoff, z ktorym chce sie laszyc znajduje sie na budowie - jeszcze tam nie mieszkamy, wykanczamy budynek... dostemp do netu jest mobilny, od Plusa, przy uzyciu routera Huawei e5373... na budowie na stale jest laptop, ktory moglby robic jako brama VPN...

chcialbym miec dostep do sterownika, np. w wolnej chwili w pracy i codziennie dopisac sobie kilka linijek programu...

znalazlem tutaj opis podobnego problemu:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=29733

jednak problem nie zostal rozwiazany...

matv

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 11, 2015, 02:02:47 pm »

Hej, nie mam za bardzo w tym momencie czasu żeby bardziej się rozpisać, ale może coś przed końcem tygodnia spróbuję konkretnego napisać. Możesz dać znać jakie systemy operacyjne w komputerze na budowie i w domu (ten, z którego będziesz się łączył). Zakładam, że windowsy (tylko które?), ale różnie to bywa :)

Jeszcze tak odnośnie tego linka, który wrzuciłeś. Używałem kiedyś Hamachi i bardzo fajnie mi to działało, ale było to kilka lat temu. To mogło by być w sumie najprostsze rozwiązanie - tylko nie wiem czy dało by się do takiej sieci wpiąć PLC, bo Hamachi chyba działa bezpośrednio na komputerze, na którym jest zainstalowane (nie jest to serwer vpn, tylko wysyła ruch na ich serwer w sieci, który kieruje go w odpowiednie miejsce - do drugiego klienta z zainstalowanym Hamachi).
Zapisane

matv

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 11, 2015, 02:10:50 pm »

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy tak na szybko - jeżeli jest to bardzo pilne to może pulpit zdalny tymczasowo by wystarczył? Instalujesz np TeamViewer (jest darmowy do użytku niekomercyjnego) na obu kompterach i wtedy możesz się zalogować od siebie na komputerze na budowie. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale na 'roboczo' mogło by zadziałać :)
Zapisane

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 11, 2015, 03:55:32 pm »

na budowie lacze jest komputer z Win XP... wczesniej w tym laptopie byl Win 7, ale nie moglem polaczyc sie ze sterownikiem (wykrywalo PLC, jednak nie chcialo sie zalogowac)  - po przeinstalowaniu na Win XP jest ok...

w domu mam lapka z win 7, jednak nie planuje sie laczyc z domu - mam ciekawsze zajecia bedac w domowym zaciszu ;)

zdalnego dostepu potrzebuje jak bede w pracy - w wolnych chwilach chcialbym dopisac kilka linijek softu dla swojego przyszlego domku... wpracy sa komputery do wyboru - Win XP lub Win 7...

dzis pobawie sie z TeamViewe - moze na poczatek wystarczy... jednak bede wdzieczny za opisanie jak wykonac "finalne" rozwiazanie z VPN'em...

dodatkowo dodam ze posiadam "luzny" router TL-MR3420, do ktorego moznaby podlaczyc przez USB moj mobilny router'ek (Huawei e5373) od plusa - moze to ulatwi konfiguracje VPNa??

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 11, 2015, 11:12:48 pm »

Większość internetów mobilnych blokuje ruch z zewnątrz. chyba jedynie plus umozliwia za oplatą otworzyć porty z zewnątrz. wszystkie pozostałe sieci nie mają tego nawet w opcji.

czyli musialbys inicjowac połączenie z budowy do siebie :)
Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 11, 2015, 11:51:34 pm »

Tylko router VPN, który zrobi Ci tunel.
Ale to nie najtańsze rozwiązanie a jeszcze z GSM'em to już pewnie kosmos ;)

Najszybciej to jak tu już Kolega matv napisał - TeamViewer. Instalujesz na tym WinXP na budowie, u siebie w robocie i się logujesz i widzisz pulpit i klikasz (używasz lapa) jakbyś tam był. Minusem jest szybkość działania - nie porywa i zależy od szybkości łącza.
Dlatego lepiej zainstalować TV z opcją VPN (w trakcie instalacji wybierasz opcje zaawansowane). Wtedy robisz sobie tunel VPN, nawet nie musisz mieć podglądu na pulpit, tylko tunel. I wtedy u siebie na kompie robisz routing na adres wirtualny z karty sieciowej TV, na sterowniku ustawiasz jako bramę adres laptopa (najlepiej jakby miał stały a nie DHCP) i wtedy łączysz się bezpośrednio ze sterownikiem tak jakbyś był w domu kabelkiem wpięty w sieć wewnętrzną.
No ale wtedy musisz mieć soft do sterownika zainstalowany tam gdzie chcesz pisać - na plus jest szybkość, bo przesyłane są tylko faktyczne dane, a nie pulpit :)
Korzystam z tego w robocie do serwisowania maszyn, jak chcesz to Ci manualek wyślę bo mam takowy przygotowany dla potomnych :)

Plusem (i minusem  w pewnych okolicznościach) TeamViewera jest łączenie się z serwerem centrlanym - tak jak Skype. Dlatego nie interesują Cię żadne NATy, bramy itp itd, ważne żebyś mógł wejść na google czy onet. TV już sobie wtedy poradzi. Proxy też przechodzi, a to często spotykane w większych firmach.
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 12, 2015, 07:11:22 am »

TV uzywalem kiedys i wiem jak dziala... wczoraj zainstalowalem w lapku na budowie... loczylem sie zarowno z domu jak i z pracy ze sterownikiem...
tylko w tej opcji martwi mnie nie tyle szybkosc polaczenia (jest wystarczajaca do pisani programu na sterowniku) co "transferożernośc" takiego rozwiazania - nie wiem na jak dlugo starczylo by 20GB mobilnego neta na budowie, przy codziennym grzebaniu w PLCku...

Korzystam z tego w robocie do serwisowania maszyn, jak chcesz to Ci manualek wyślę bo mam takowy przygotowany dla potomnych :)

poprosze o te manuale - : umcys@o2.pl

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 12, 2015, 09:06:26 am »

20 GB na miesiąc? To Ci spokojnie styknie jak będziesz łączył się przez VPN ze sterownikiem. Na pulpit braknie, bo ja potrafiłem przez cały dzień roboczy zjeść kilkaset MB.

Wyślę Ci dzisiaj te manuale :)
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

matv

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 12, 2015, 10:05:08 am »

Faktycznie, zapomniałem że TV ma opcję VPN a nawet kiedyś sam z niej korzystałem. To chyba jest najsensowniejsze rozwiązanie, bo tak jak wspomniał mororr przy necie na kartę często połączenia przychodzące są zablokowane. Ja w ogóle jeszcze jakiś czas temu nie mogłem podłączyć się do vpn w pracy przez neta z Play'a od siebie z domu, na szczęście już się to zmieniło i działa jak należy.

Tak czy tak VPN przez TV będzie chyba najszybszy i da dokładnie tyle samo co VPN skonfigurowany przez router. To o czym ja pisałem wcześniej byłoby bardziej karkołomne bo cały proces wyglądałby tak:
- na komputerze na budowie instalujesz serwer vpn (windowsy mają chyba nawet wbudowaną opcję tworzenia takiego serwera)
- na routerze na budowie ustawiasz DDNS (np w połączeniu z noip.com) , abyś miał dostęp do niego z zewnątrz
- na routerze na budowie ustawiasz przekierowania, aby przez vpn był dostęp do PLC
- łączysz się z VPN z komputera w biurze albo w domu i działasz

Ja kiedyś miałem coś takiego ustawione abym mógł dostać się do sieci w mieszkaniu z komputera pracy :D Ale tak czy tak, to jest dużo bardziej skomplikowane niż zaznaczenie VPN w TV, a efekt będzie taki sam, więc raczej nie ma to dużego sensu :)
Zapisane

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 13, 2015, 05:36:22 pm »

niestety nadal nie moge polaczyc sie z PLCkiem na budowie z kompa z domu czy z pracy...
o ile laptop z budowy jest widoczne przy polaczeniu TV VPN, to sterownika nie widac z zewnetrznego kompa...

wszystko zrobilem zgodnie z manualem przeslanym przez Maksia... pomocy... ;/

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 13, 2015, 08:02:19 pm »

A w konfiguracji sieciowej sterownika ustawiłeś oprócz adresu i maski takze bramę? Bramę na adres laptopa tego na budowie.
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

szerszen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 14, 2015, 12:27:21 am »

A co możesz pingować z pracy?

podłącz się TV do laptopa uruchom(win+R) CMD
i wpisz
ipconfig /all

wklej wynik.
Zapisane

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 14, 2015, 10:02:25 am »

Tak... ustawilem wszystko jak bylo w opisie...
w zalaczniku zdjecie z konfiguracja mojego sterownika

szerszen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 14, 2015, 02:38:05 pm »

ok moja wina, nie powiedziałem :) Ale polecenia wydaj w chwili kiedy jesteś podłączony przez TV :)
Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 14, 2015, 06:10:04 pm »

Sprawdź jeszcze, czy masz włączona usługę "Routing i dostęp zdalny" tam na lapie w domu. Nie pamiętam, czy w instrukcji jest o tym wspomniane ;)

No i kolejność powinna być taka:
1. Włącz routing w rejestrze tam na tym lapie w domu.
2. Włącz usługę routingu.
3. Zrestartuj komputer.
I potem przy łączeniu:
1. Połącz sie przez teamviewer vpn.
2. Wpisz u siebie w konsoli "route add" na ten adres co Ci wyrzuci tv.
I musi działać. Musi isc ping na pewno na laptopa (jego adres w sieci lokalnej, to xp to na pingi odpowie), ping na adres z tv też powinien pójść. Jak te dwa idą, a na sterownik nie, to jest błąd w konfiguracji plc. Jak żaden nie idzie to routing nie działa.
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 15, 2015, 09:24:38 pm »

jutro zrobie wszystko od poczatku - pogubilem sie juz lekko :-/
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2015, 09:29:01 pm wysłana przez Umcyk »
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 17, 2015, 12:30:38 pm »

Cześć,

mało się na tym wszystkim znam, ale czy nie dałoby się postawić całość oprogramowania do komunikacji ze sterownikiem na budowie w domu i pracować na nim zdalnie przez mstsc? Robiłem kiedyś tak jeden projekt...  Jak rozumiem potrzebny by był serwis, który opublikuje IP komputera na budowie (dyndns.org, czy wspomniany noip.com), router na budowie, który określony port przekieruje na lapka i tyle?  O czymś zapomniałem?
Zapisane

szerszen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 18, 2015, 01:22:17 am »

Admin w twojej wersji - Potrzebuje publiczny adres IP,mniejsza o to czy stały czy zmienny.

Lub TeamViewer, AMMYY Admin, AnyDesk, LogMeIn .

Pamiętam jeszcze, że kiedyś używało się czegoś o nazwie Hamatchi teraz to LogMeIn Hamachi ustrojstwo wyglądem przypominało GaduGadu i pozwalało robić virtualne sieci LAN w banalny sposób.

Najszybciej:
  • Większość operatorów daje możliwość wykupienia zewnętrznego publicznego adresu IP koszt 10-15zł miesięcznie
  • Zakup routera z wejściem na kartę sim lub usb pozwalającym podłączyć modem
[li]jeśli router nie ma VPN'a używasz zdalnego pulpitu (chyba że system to wersja home wtedy go nie masz :)), jeśli ma VPN podłączasz się i pracujesz jak w LANie.

napisz z czym masz kłopot to pomożemy :)
[/li][/list]
Zapisane

vakul

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 24, 2015, 12:25:36 am »

W temacie dostępu zdalnego za firewallem, NATem i innymi.

Jest coś takiego jak http://weaved.com/ i pozwala na zdalny dostęp do np. raspberry pi, które jest schowane w prywatnej sieci za ruterem z modemem gsm i jeszcze z kartą prepaid (czyli gorzej być nie może). Nie jest to dostęp wygodny ale do przekonfigurowania sprzętu, dostępu do SSH czy innych usług w zupełności wystarczy. Usługa w podstawowej wersji jest bezpłatna i rzeczywiście działa.

Problemem jest to, że za każdym razem jak zechcesz się połączyć do swojego sprzętu to trzeba się zalogować do weaved.com, tam pobrać aktualny adres i port naszego komputerka a dalej już zwyczajnie się z nim połączyć (ssh, http itd). Takie połączenie jest utrzymywane chyba max. 30 minut, później trzeba uzyskać nowy adres.
Zapisane

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 26, 2015, 08:02:48 am »

    Admin w twojej wersji - Potrzebuje publiczny adres IP,mniejsza o to czy stały czy zmienny.

    Lub TeamViewer, AMMYY Admin, AnyDesk, LogMeIn .

    Pamiętam jeszcze, że kiedyś używało się czegoś o nazwie Hamatchi teraz to LogMeIn Hamachi ustrojstwo wyglądem przypominało GaduGadu i pozwalało robić virtualne sieci LAN w banalny sposób.

    Najszybciej:
    • Większość operatorów daje możliwość wykupienia zewnętrznego publicznego adresu IP koszt 10-15zł miesięcznie
    • Zakup routera z wejściem na kartę sim lub usb pozwalającym podłączyć modem
    [li]jeśli router nie ma VPN'a używasz zdalnego pulpitu (chyba że system to wersja home wtedy go nie masz :)), jeśli ma VPN podłączasz się i pracujesz jak w LANie.

    napisz z czym masz kłopot to pomożemy :)
    [/li][/list]
    0
    witam ponownie po kilku dniach - choroba uniemozliwila zabawe ze sterownikiem, przy okazji padl jeden z laptopow (z win7) znajdujacych sie na budowie... zaczynamy od poczatku...

    obecnie moge polaczyc sie przez TV (wirtualny pulpit) z kompem na budowie (win xp), jednak przy przesylaniu obrazu przez mobilnego neta na wiele dni nie wystarczy tranferu...
    mam do dyspozycji router z mozliwoscia podlaczenia przez USB modemu gsm..

    chcialbym zeby ktos opisal dokladnie, od poczatku do konca, mozliwosc polaczenia sie z zewnetrznego komputera do komputera na budowie i tym samym do sterownika... jestem laikiem w tych sprawach wiec licze na precyzyjna, szczegolowa instrukcje...

    maksiu

    • Jr. Member
    • **
    • Wiadomości: 87
      • Zobacz profil
    Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
    « Odpowiedź #24 dnia: Listopada 26, 2015, 10:06:58 pm »

    Miałeś dzwonić  ;)
    Zapisane
    Pozdrawiam
    maksiu

    termit

    • Newbie
    • *
    • Wiadomości: 3
      • Zobacz profil
    Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
    « Odpowiedź #25 dnia: Lutego 18, 2016, 05:25:08 pm »

    Tylko router VPN, który zrobi Ci tunel.
    Ale to nie najtańsze rozwiązanie a jeszcze z GSM'em to już pewnie kosmos ;)

    Najszybciej to jak tu już Kolega matv napisał - TeamViewer. Instalujesz na tym WinXP na budowie, u siebie w robocie i się logujesz i widzisz pulpit i klikasz (używasz lapa) jakbyś tam był. Minusem jest szybkość działania - nie porywa i zależy od szybkości łącza.
    Dlatego lepiej zainstalować TV z opcją VPN (w trakcie instalacji wybierasz opcje zaawansowane). Wtedy robisz sobie tunel VPN, nawet nie musisz mieć podglądu na pulpit, tylko tunel. I wtedy u siebie na kompie robisz routing na adres wirtualny z karty sieciowej TV, na sterowniku ustawiasz jako bramę adres laptopa (najlepiej jakby miał stały a nie DHCP) i wtedy łączysz się bezpośrednio ze sterownikiem tak jakbyś był w domu kabelkiem wpięty w sieć wewnętrzną.
    No ale wtedy musisz mieć soft do sterownika zainstalowany tam gdzie chcesz pisać - na plus jest szybkość, bo przesyłane są tylko faktyczne dane, a nie pulpit :)
    Korzystam z tego w robocie do serwisowania maszyn, jak chcesz to Ci manualek wyślę bo mam takowy przygotowany dla potomnych :)

    Plusem (i minusem  w pewnych okolicznościach) TeamViewera jest łączenie się z serwerem centrlanym - tak jak Skype. Dlatego nie interesują Cię żadne NATy, bramy itp itd, ważne żebyś mógł wejść na google czy onet. TV już sobie wtedy poradzi. Proxy też przechodzi, a to często spotykane w większych firmach.

    Maksiu super fajna opcja, którą opisałeś. Czy istnieje możliwość podesłania takiego tutorialu? Czasami mam w pracy sporo czasu, żeby pobawić się sterownikiem w domu. Byłoby super.

    Czy testowałeś takie połączenie z TV na komórce? Bo może udałoby się połączyć aplikacją wago webvisu z moim sterownikiem. Byłoby super.

    Teraz mam router B315 od plusa i tam niestety nie ma opcji VPN(choć internet chodzi lepiej niż super). Za jakiś czas będę kupował docelowy router do domu to muszę pomyśleć o czymś z GSM(innej opcji nie ma) i VPN. Ale to bliżej wiosny.

    Z góry dzięki. Pozdrawiam
    Zapisane

    maksiu

    • Jr. Member
    • **
    • Wiadomości: 87
      • Zobacz profil
    Odp: Wago, Beckhoff - dostęp przez internet
    « Odpowiedź #26 dnia: Marca 14, 2016, 11:52:20 pm »

    Sorry, że tak późno ale zawsze zapomniałem zgrać sobie instrukcję ;)

    http://www.edom-plc.pl/wago/Zdalny_dostep.zip
    « Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2017, 08:07:12 pm wysłana przez admin »
    Zapisane
    Pozdrawiam
    maksiu