'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Szafa sterownicza - pytania  (Przeczytany 3977 razy)

Voytek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Szafa sterownicza - pytania
« dnia: Stycznia 14, 2016, 10:16:10 pm »

Witam,

Możecie się wypowiedzieć w temacie głębokości szaf sterowniczych jakie macie u siebie? Rozważam EATONa który występuje w dwóch głębokościach 180 i 240 mm (podtynkowe). Czy 180 wystarczy?

Pozdrawiam,
Zapisane

siema

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Szafa sterownicza - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2016, 11:59:51 pm »

Ja mam natynkowe 20cm i się mieszczę. Jeśli jednak w grubości ściany mieści Ci się 240mm, to pewnie na Twoim miejscu brałbym głębszą- miejsca nigdy za wiele.
Zapisane

krwi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Szafa sterownicza - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 15, 2016, 09:46:40 am »

Ja mam 180 i nie odczułem potrzeby posiadania głębszej. Najlepiej weź najwyższy element jaki chcesz tam umieścić i sobie przymierz.
Zapisane

bogasman

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Szafa sterownicza - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2016, 06:30:19 pm »

Mam dwie szafy XL3 160 6x24 Legranda. Maksymalnie, przy drzwiach profilowanych wejdą mi tam urządzenia 190mm, ale w rzeczywistości płyta czołowa jest na głębokości 147mm. Nie wiem jak to jest w Twojej szafie. Uważam, że jak masz miejsce to bierz głęboką, szczególnie w sytuacji, gdy chcesz tam pakować zasilacze na szynę i tympodobne rzeczy o dużej głębokości. Większa, wygodniejsza szafa pozwoli Ci oszczędzić duuuuużo czasu.
Zapisane

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Szafa sterownicza - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2016, 01:07:26 pm »

@Voytek, mam Eatona podtynkowego 180mm, jak dla mnie zupełnie wystarcza (zastrzegam, że większość przewodów mam w korytkach po bokach i między szynami, ale nawet chcąc prowadzić je w głębi rozdzielnicy, sądzę że nie byłoby to kłopotliwe). W katalogach Eatona są one chyba dobrze zwymiarowane, jeśli masz jakieś szczególnie głębokie aparaty, sprawdź/policz czy Ci starczy.
Zapisane