'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Aplikacja WAGO WebVisu  (Przeczytany 3669 razy)

siema

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Aplikacja WAGO WebVisu
« dnia: Kwietnia 17, 2016, 09:26:49 pm »

Witam Panów,
Używacie może aplikacji WAGO WebVisu na Androida?
Ostatnie zaktualizowała mi się do nowej wersji i od tej pory mam sporadycznie problem ze sterowaniem światłem w domu! Co jakiś czas po włączeniu albo wyłączeniu danego światła za pomocą aplikacji tracę możliwość sterowania tymże światłem przez łączniki na ścianach- po podłączeniu do sterownika widać, że zmienna ustawiana przez aplikację 'zawiesza się' na ostatnim stanie ustalonym przez kliknięcie (zatem jeśli wyłączałem światło przez aplikację, to nie mogę go zapalić, bo PLC dostaje cały czas sygnał 'zgaś' i odwrotnie).
Odinstalowałem i zainstalowałem aplikację ale problem nadal występuje. Czy ktoś zaobserwował coś podobnego?

Pozdrawiam.
Zapisane

zim

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Aplikacja WAGO WebVisu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2016, 09:43:34 pm »

Witaj,

Dzisiaj wyszła aktualizacja, z opisu wynika że poprawiono błąd synchronizacji.

Miałem podobne problemy jak Ty, jutro będę na budowie to protestuje nową wersję.

Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Aplikacja WAGO WebVisu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2016, 09:56:35 pm »

Cześć,

Może nie do końca na temat WAGO WebVisu, ale po podobnych problemach z innymi aplikacjami wprowadziłem u siebie zasadę resetowania po definicji bloku funkcyjnego zmiennych wykorzystywanych do sterowania, np:

LIGHT(xSwitch:=IN1 OR VIS_LIGHT);
OUT1:=LIGHT.xActuator;
VIS_LIGHT := FALSE;

...w sumie rzecz jest podpatrzona gdzieś tu na forum. Znika problem braku resetowania zmiennej przez program i wszystko działa...

Pozdrawiam,
Zapisane

siema

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: Aplikacja WAGO WebVisu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2016, 10:03:29 pm »

Z ciekawości, czy faktycznie to poprawili poczekam jeszcze na aktualizację (na chwilę obecną widzę w Google Play wersję z 15.04.2016), po czym wprowadzę modyfikację w kodzie.
Dzięki za szybką pomoc :)
Zapisane