'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: kamera IP  (Przeczytany 4696 razy)

sylwek_burza

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
kamera IP
« dnia: Marca 30, 2015, 05:05:13 pm »

Pytanie do autora:
Co to za kamera, którą działa od 18 sierpnia 2014 (przynajmniej wtedy jest wpis)?
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: kamera IP
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2015, 08:19:22 pm »

Witam,

to była taka kamera:

http://allegro.pl/kamera-ip-fullhd-5mp-3mp-1mp-monitoring-ir-i5021284883.html

Gdzieś na chińskiej stronie znalazłem jeszcze opis do niej i udało mi się dorobić kabelek z wtyczką usb.  Mam więc wetkniętą pamięć 32gb i wszystko nagrywa się lokalnie, bez dodatkowego sprzętu.

Pozdrawiam,
Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: kamera IP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2015, 11:53:55 am »

Powiedzcie mi, jak mamy kamerkę IP to całość komunikacji (ewentualne sterowanie czy informacje o jej stanie) oraz obraz są przesyłane przez ethernet? Tak zawsze myślałem, ale ktoś mi powiedział, że i tak trzeba koncentryka do niej ciągnąć.
Myślę właśnie, czy ciągnąć skrętki czy coś jeszcze w miejsca potencjalnych "oczek".

Jaki ta z linku ma pobór prądu? Na aukcji nie widzę tej informacji.

Jakość i szczegółowość obrazu mimo megapikseli taka sobie. Nie widać numerów tablic aut stojących pod domem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2015, 11:57:25 am wysłana przez maksiu »
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: kamera IP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2015, 08:53:47 pm »

Cześć,

całość komunikacji z taką kamerą odbywa się po ehternecie, czyli wystarczy skrętka.  Przydałby się jeszcze kabel zasilający... choć u mnie go nie ma i napięcie podaję przez niebieską i biało-niebieską żyłę skrętki.

Co do zużycia energii - podłączyłem zwykły gniazdkowy miernik i wyszło - w dzień 4 do 5 W, w nocy 10W przy włączonym doświetleniu diodami IR.

Co do jakości - na pewno nie jest to zdjęcie z aparatu 5mp, ale raczej ze względu na dużą kompresję.  Nie chcę specjalnie tu obrazu bronić, pewnie kolejna generacja dostarczy więcej.  Dla mnie jednak był to skok w porównaniu do starej kamery 640x480.  Ostatecznie te 5MP to i tak duży przerost jak na funkcję, jaką ta kamera ma spełniać.

Pozdrawiam,
Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: kamera IP
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2015, 11:40:55 pm »

Dzięki za odpowiedź. Właśnie kładziemy kable i tego nie byłem pewien.
Z resztą część innych rzeczy też improwizowana, ale o tym później  ;D

Wg mnie fajnie by było, gdyby dało się odczytać tablice. Bo do samego podglądu co ogólnie dzieje się dookoła to wystarczy nawet to 640x480 :)
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu