'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Inteligentny dom by maksiu - prolog  (Przeczytany 19972 razy)

MarcinSz

• Newbie
  • *
Odp: Inteligentny dom by maksiu - prolog
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 19, 2015, 07:55:36 pm »

Jak dorobię się generatorka, obok przełacznika SPAMEL będzie mały przełącznik podpięty do wejścia sterownika, który będzie aktywował scenę "dwudziesty stopień zasilania" - pozwalającą zasilać tylko konieczne urządzenia - lodówka, kocioł CO, szczątkowe oświetlenie.

Najlepiej gdyby udało się zrobić tak, że przestawienie pokrętła w pozycję "II" załączy to automatycznie, ale tu muszę pokombinować. Na przykład przekaźnik z cewką na 230V, podłączony bezpośrednio do wyjścia generatora, może aktywować "tryb awaryjny" w momencie odpalenia silnika.

Można by jeszcze kombinować z wykryciem braku napięcia międzyfazowego (jak zasilimy 3 fazy z generatora 1-f, między nimi będzie napięcie = 0).
pozdrawiam, MarcinSz

maksiu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 21, 2015, 03:14:09 pm »

W piątek dotarł do mnie zestaw startowy wago. Poniżej fotki, jakby ktoś z myślących o zakupie chciał zobaczyć co zawiera :)

@MarcinSz - a jakieś styki pomocnicze do tego przełącznika występują? A jak nie to ewentualnie na wyjściu przekaźnik 230V który poda sygnał, gdy załączona została "II"-ka.
Pozdrawiam
maksiu

MarcinSz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 21, 2015, 11:00:08 pm »

Jak kupowałem ten przełącznik, to nie było w ofercie nic takiego. Dlatego mam koncepcję żeby wykrywać i aktywować tryb awaryjny po prostu na podstawie obecności napięcia na wejściu II. Czyli: skoro już odpalam generator, to znaczy że mam ku temu powód i należy przejść na niski pobór mocy. Wtedy przełączenia może dokonać ktokolwiek, nie musi pamiętać, że trzeba jeszcze jakieś magiczne ruchy wykonać.
pozdrawiam, MarcinSz