'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Wago webserv i webvisu przestają odpowiadać  (Przeczytany 3009 razy)

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Wago webserv i webvisu przestają odpowiadać
« dnia: Lipca 25, 2016, 10:04:25 am »

Hej,
Miał może ktoś taki problem: ??
W miarę zapychania sterownika programem (w tej chwili nie jest on jakiś super-duży,370kb) tracę możliwość dostępu do webserv i wizualizacji.
Sam sterownik i jego wszystkie moduły działają dobrze, ale otwarcie webvisu czy webserv robi się już problematyczne.
Jeśli sterownik jest zatrzymany (STOP) to wtedy wszystko działa OK, ale w trybie RUN już tak dobrze nie jest.

W skrajnych przypadkach jak np. próbuję dostać się do webvisu, które nie odpowiada tracę też możliwość zalogowania się przez TCP/IP codesysem.
W tym czasie sterownik odpowiada normalnie na PING. No i działa program sam w sobie.
Zauważyłem też, że wgranie programu boot (Create Boot Project) przestaje działać na uruchomionym programie. Jedynie da się wgrać boot’a kiedy sterownik jest w trybie STOP, a wgranie Source.dat to już w ogóle problem (około 2MB)


Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Wago webserv i webvisu przestają odpowiadać
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 18, 2016, 09:17:37 am »

Witaj,

Poradziłeś już sobie z problemem? Mój PLC miał podobne objawy, gdy przepełniłem pamięć sterownika, tzn. umieściłem dużo rozbudowanych wizualizacji.  Nie pojawił się żaden komunikat, a sterownik wariował tak, jak opisałeś.  Pomogło włączenie kompresji na wizualizacjach i skasowanie plików, które z pewnością dotyczyły starych projektów...

Pozdrawiam,
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: Wago webserv i webvisu przestają odpowiadać
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 18, 2016, 01:37:40 pm »

Tak - chyba sobie poradziłem.

Włożyłem kartę pamięci i przestawiłem sterwonik, żeby wgrywał program na kartę. teraz wydaje się, że jest OK.
diagnostyka tego problemy to jakies nieporozumienie... zero informacji:)
Zapisane