'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: WAGO I/O Check 3  (Przeczytany 4381 razy)

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
WAGO I/O Check 3
« dnia: Sierpnia 26, 2016, 10:34:25 pm »

Ma ktoś może ten program? Podobno jest na płycie z zestawem startowym, jednakże to co dostałem od sprzedawcy jest tak porysowane że się nie odczytuje. Na stronach Wago nie mogę tego znaleźć a bez tego nie mam ciągle błąd I/O na sterowniku. Niezgodność konfiguracji sterownika i w CodeSys-ie. Poratujcie...
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: WAGO I/O Check 3
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 26, 2016, 10:36:48 pm »

Z tego co wiem, to IO Check jest ekstra płatny. pisz do Wago (jeśli od nich kupiłeś)

z drugiej strony to błąd konfiguracji kart można rozwiązać bez IO checka. jakie masz moduły ? ustaw je dokładnie tak samo w Codesysie - wgraj program i gotowe.

jaki błąd wymruguje ci sterownik ? (albo co się pojawia w ethernet settings ?)
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: WAGO I/O Check 3
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 26, 2016, 10:54:27 pm »

Kupiłem zestaw startowy ale z drugiej ręki. Zaraz napiszę do Wago, ale jutro sobota/niedziela, więc się nie pobawię. A akurat zacząłem w końcu uruchamiać system. Przed momentem też mnie tknęło, że można ustawić moduły ręcznie i zadziałało, ale Check daje od razu podgląd stanów i wiele innych fajnych rzeczy, co by mi się przydało.
Zapisane

mordorr

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
Odp: WAGO I/O Check 3
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 26, 2016, 11:55:24 pm »

nie przyda Ci sie, dopoki nie bedziesz chcial np zmienic konfiguracji modułów RS :)

Do poniedziałku wytrzymasz ;P
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: WAGO I/O Check 3
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 27, 2016, 09:41:58 am »

No, kłopot z tym, że system będzie zawierał moduł RS-485, AI, AO... Poza tym sterownik jest w innym budynku a ja siedzę przy CodeSysie w innym. Widziałem w Check pikną wizualizację działania sterownika, byłaby przydatna.
Zapisane