'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Beckhoff vs Wago  (Przeczytany 6961 razy)

michal8989

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Beckhoff vs Wago
« dnia: Września 13, 2016, 09:27:53 pm »

Witam wszystkich,
jestem nowy na forum i zabieram sie za budowe mojego inteligentnego domu. Przesledzilem juz wiekszosc watkow na forum ale nadal mam pytania bez odpowiedzi.

Bylem zdecydowany totalnie na sterownik plc wago 750-880 lub 750-881 ale znalazlem nagle informacje ze Beckhoff jest kompatybilny z modulam wago, mam bardzo dobra oferte na sterownik Beckhoff BC9100. Jak wyglada kwestia oprogramowania? Czy potrzebuje kupic oprogramowanie czy jest za darmo? Wiem ze bez oprogramowania do wago ani rusz a jak to wyglada z Beckhoffem?

Drugie pytanie, jaka jest praktyczna roznica miedzy wago 880 a 881 oprocz karty pamieci, ktora rozszerza pamiec urzadzenia i pozwala przenosic program miedzy sterownikami plc?

Prosze o pomoc doswiadczonych kolegow.
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Beckhoff vs Wago
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2016, 08:59:49 pm »

Podłączę się pod pytanie: Czy moduły Beckhoff są kompatybilne ze sterownikiem Wago? Mam na oku moduły AO 0-10V Beckhoffa, są dużo tańsze niż Wago i chętnie bym je zastosował do sterowania przepustnicami ogrzewania powietrzem i wentylacją.
Zapisane

Umcyk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Beckhoff Cx9010
    • Zobacz profil
    • Nasz dom...
Odp: Beckhoff vs Wago
« Odpowiedź #2 dnia: Października 05, 2016, 10:53:42 pm »

Wago i Beckhoff sprzetowo sa kompatybilne moduly pasuja zamiennie... Softowo nie, biblioteki Wago nie pasuja do Beckhoffa i odwrotnie... do Beckhoffa konieczne jest dedykowane oprogramowa o mazwie TwinCat... teoretycznie jest potrzebna licencja, ale tylko teoretycznie ;-)

michal8989

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Beckhoff vs Wago
« Odpowiedź #3 dnia: Października 06, 2016, 03:24:46 pm »

Wlasnie szukam wszedzie odpowiedzi co mi jest tak naprawde potrzebne do wgrania oprogramowania na sterownik. Czy wystarczy uzywany wago + orginalny codesys czy cos jeszcze jest potrzebne? Czy moze wystarczy sam uzywany wago a codesys zjadzie z targetami gdzies w internecie?
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Beckhoff vs Wago
« Odpowiedź #4 dnia: Października 06, 2016, 04:49:54 pm »

Jeśli soft będzie Wago wszystko zadziała. Jeśli "goły" CoDeSys wówczas potrzebne będą tzw "targety", czyli pliki definicji interfejsów do PLC.
Zapisane

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Beckhoff vs Wago
« Odpowiedź #5 dnia: Października 20, 2016, 12:32:13 am »

Co do zgodności modułów Beckhoffa z Wago, gdzieś mi się chyba obiło, że o ile z kartami DI czy DO nie ma problemów, to z innymi modułami już bywają (nie pamiętam szczegółów).

pzdr,
Grzesiek
Zapisane

michal8989

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Beckhoff vs Wago
« Odpowiedź #6 dnia: Października 21, 2016, 02:23:46 pm »

Dziekuje wszystkim za cenne odpowiedzi.
Jest jeszcze jedna rzecz ktorej nie rozumiem, chce kupic wago 750-881 ale sprzedawca mowi ze jest plyta z oprogramowaniem ktora dostal podczas zakupu sterownika, CODESYS_v23950 ale nie wie czy sa targety. Czy jest to osobne oprogramowanie czy to jest wlasnie czego potrzebuje do programowania?
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Beckhoff vs Wago
« Odpowiedź #7 dnia: Października 21, 2016, 02:30:29 pm »

Wago daje swoją spersonalizowaną wersję CoDeSysa, więc jeśli to jest oryginalny CoDeSysy to targetów nie ma. Odezwij się na PW, podeślę. ;)
Zapisane