'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Zmiana PLC (z 841 na 880) a targety  (Przeczytany 3201 razy)

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Zmiana PLC (z 841 na 880) a targety
« dnia: Października 28, 2016, 07:40:02 pm »

Witam,

Mam zestaw startowy z 841, a więc razem z oprogramowaniem, targetami. Czy jeśli chciałbym zrobić upgrade do nowszego np. 880, to oprogramowanie i targety "zażrą" czy potrzebuję kupić nowe?

Albo inna sytuacja, jeśli chciałbym kupić zapasowy PLC (taki sam jak mam, 841) na wypadek draki, to targety ze StarterKita zadziałają, a może musi być np. zgodność firmware?

pozdrawiam,
Grzesiek
Zapisane

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana PLC (z 841 na 880) a targety
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2016, 11:21:49 am »

Cześć

jak uruchomisz codesysa i otworzysz nowy projekt, pojawia się menu wyboru sterownika.  Możesz programować wszystkie sterowniki wymienione w tym menu.  Więc albo 880 masz, albo nie.  Jak masz 841, to zapewne z wszystkimi firmware'ami (jak pamiętam, wybiera się zakres do v13 lub od v13.

Pozdrawiam,
Zapisane

grzeniu666

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Zmiana PLC (z 841 na 880) a targety
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2016, 07:26:03 pm »

Cześć,

Na marginesie, czy Tobie brakuje czegoś w 750-841 (w porównaniu do np. -880)?

Ja raczej się skłaniam do zapasowego 841, primo jakbym upalił aktualnego, secundo (ważniejsze) aby móc rozwijać i testować swoje oprogramowanie bez konieczności "wyłączania" domu na ten czas (mimo że tak sobie to planuję, aby dało się żyć w przypadku braku PLC, m.in. gniazda na NC lub poza PLC, awaryjne włączniki świateł (bypass PLC) w rozdzielnicy czy przełącznik na wentylacji na sterowanie manualne, ale to jednak chyba uciążliwe).
Zapisane