'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Inne aplikacjie do sterowania PLC z poziomu urządzeń mobilnych  (Przeczytany 6291 razy)

nismo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Inne aplikacjie do sterowania PLC z poziomu urządzeń mobilnych
« dnia: Listopada 29, 2012, 02:36:12 pm »

Witam,

po publikacji programu, przez Autora, postanowiłem zgłębić nieco temat. Jako, że posiadam urządzenia mobilne oparte o system Android, szukałem programów właśnie na tą platformę. Ku mojemu zdziwieniu znalazłem ich całkiem sporo. Część była płatna (te narazie odrzuciłem z wiadomych względów), cześć bardzo ograniczona i prosta. Znalazłem 2, na które moim zdaniem warto rzucić okiem.

- uni go - wizualizację tworzymy bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego (tablet/telefon). Na chwilę obecną dość denerwujące jest poruszanie się po programie (aby otworzyć daną stronę, trzeba przytrzymać ją palcem, a następnie z menu wybrać "open") oraz brak automatycznego łączenia (każdorazowo trzeba klikać "connect"). Poza tym tworzenie wizualizacji jest "do przełknięcia". Jest możliwość eksportu gotowej wizualizacji i wgrania do innego urządzenia (nie testowałem). Program ma potencjał, ale jeszcze nie w tej wersji.

- WagoID 1.1 -  moje ostatnie odkrycie. Program nie posiada wad poprzednika. Daje spore możliwości i  jest prosty w obsłudze. Działa szybko, intuicyjnie i nie zawiesza się. Obecnie korzystam z niego "na codzień" i jestem zadowolony Program jest w wersji beta i podczas uruchamiania pojawia się denerwująca reklama (mam nadzieję, że stworzą jakąś "małopłatną" wersję bez tej reklamy)


Czy macie doświadczenia z innymi programami?


Zapisane

kinas

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Inne aplikacjie do sterowania PLC z poziomu urządzeń mobilnych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 23, 2016, 12:45:51 pm »

Z racji pierwszego postu na forum witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnio mocno zająłem się tematem programów na androida i mogę polecić dwa które mi się spodobały:

1. H.M.I.M.M - HMI MASTER MODBUS - https://play.google.com/store/apps/details?id=hmi_multi.projet&hl=pl
2. HMI MODBUS + HMI MODBUS VIEWER - https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sagram.hmi_modbus&hl=pl
Zapisane