'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Fieldbus coupler  (Przeczytany 3476 razy)

abdenago

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Fieldbus coupler
« dnia: Stycznia 31, 2017, 05:59:23 pm »

Mój pierwszy post na forum - wypada się przywitać (choć czytam od dawna!) :)
Cześć!

Aktualnie buduję domek, a jako że (podobnie do większości z Was) lubię zabawki, po odkryciu strony admina zakochałem się w PLC ;)
Nie będę póki co opisywał szczegółów co sterownik miałby robić, napiszę ogólnie, że sterowanie światłem, roletami i gniazdkami plus integracja z integrą.
Sterownik 750-881 póki co przykręcony do deski działa z modułami jako lab, i jak tylko skończymy ciągnąć okablowanie umieszczam zabawki do szaf.
No właśnie - szaf - dom ma 3 kondygnacje (piwnica, parter, piętro), na każdej z nich umieszczam osobną szafę z której w formie gwiazdy rozchodzić będzie się po danym piętrze okablowanie.
Główny sterownik znajdzie się w szafie w piwnicy, w pozostałych szafach chcę umieścić fieldbus couplery (750-352) które będą działały jako "przedłużenie" systemu. Niestety póki co posiadam tylko jedną sztukę 750-352 i "poluję" na drugą w atrakcyjnej cenie.
I tu pytanie, czy ktokolwiek rozwiązał system w ten sposób? Jakie plusy i minusy widzicie?
Na pewno in plus jest oszczędność kabli.
Na sieci widzę instrukcje i filmy jak zrealizować połączenie sterownik-coupler, czy kojarzycie może czy jest możliwe takie połączenie sterownik-sterownik, gdzie jeden działałby jako coupler? Rozważam to dla sytuacji, gdyby nie udało mi się trafić drugiego 750-352.
A może któryś z forumowiczów ma taki coupler i chciałby się pozbyć?

Pozdrawiam!
PS.
Admin - Świetne forum, świetne pomysły - gratulacje! Masz łeb :)
Zapisane

m09

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Fieldbus coupler
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2017, 02:03:05 am »

Witam

Bez problemu idzie ogarnąć (za pomocą kilku kliknięć) komunikacje między dwoma sterownikami po Modbus, nawet video gdzieś na youtube było
Zapisane

maksiu

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Zapisane
Pozdrawiam
maksiu

abdenago

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Fieldbus coupler
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2017, 07:38:07 pm »

Zastanawiałem się nad powyższymi modułami, jednak martwi mnie odległość między szafami sterowniczymi (kable od szafy centralnej będą miały odpowiednio 20 i 30 metrów). W dokumentacji podali max distance 5m - sugeruje to zastosowanie modułów w jednej szafie lub sąsiadujących szafach w tym samym pomieszczeniu. Skrętki położyłem z dala od kabli energetycznych i doprowadziłem do szaf, opcja z couplerami wydaje mi się najrozsądniejsza. Zobaczymy :D
Zapisane