'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Inteligenty dom Widget - fotorelacja  (Przeczytany 4910 razy)

lukaszdebiec

• Jr. Member
  • **
Odp: Inteligenty dom Widget - fotorelacja
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2018, 01:06:35 pm »

W przypadku Cel-Mar dział techniczny zaleca skrętkę UTP lub FTP w przypadku pomieszczeń z dużą ilością zakłóceń. Na przykładach http://cel-mar.pl/1-wire_rs485_modbus_m401wp.htm?idk=1#poz widać że magistrala może być mieszana (gwiazda lub Punkt-Punkt). Wydaje mi się że wszytsko zależy od rozkładu pomieszczeń i jakiego typu urządzenie chcemy zastosować jako centrala 1-Wire (RPi, Cel-Mar itd.)

blackbox

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2018, 01:44:14 pm »

W przypadku Cel-Mar dział techniczny zaleca skrętkę UTP lub FTP w przypadku pomieszczeń z dużą ilością zakłóceń. Na przykładach http://cel-mar.pl/1-wire_rs485_modbus_m401wp.htm?idk=1#poz widać że magistrala może być mieszana (gwiazda lub Punkt-Punkt). Wydaje mi się że wszytsko zależy od rozkładu pomieszczeń i jakiego typu urządzenie chcemy zastosować jako centrala 1-Wire (RPi, Cel-Mar itd.)

Ja używam WireChip, na razie mam podpięte 20 czujników, wszystkie w układzie gwiazdy (podpięte dwie pary skrętki UTP: po jednym przewodzie z każdej pary - masa, pozostałe zasilanie i dane) i do tej pory wszystko działa bez problemów.

grzeniu666

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2018, 01:52:23 pm »

...podpięte dwie pary skrętki UTP: po jednym przewodzie z każdej pary - masa, pozostałe zasilanie i dane...

Mam identycznie, polecam. U mnie tymczasem spore "drzewo" DSów zbiega się do MP00202 (MERA-PROJEKT) podpiętego do lapka, i działa pewnie.

lukaszdebiec

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2018, 01:05:20 am »

Jakie masz długości przewodów do 20 czujników? U mnie problem występował w momencie przekroczenia długości magistrali 250 m. Czy WireChip ma diagnostykę magistrali 1-Wire? Z jaką częstotliwością odpytujesz czujniki?

tito

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:44:55 pm »

Hej
Nie wykorzystuję pasów LED RGB. Moduły steruję tylko standardowe oświetlenie (1 moduł - 3 obwody). Taka gotowa wizualizacja dostępna jest w bibliotece DMX Wago ale nie poprzez HTML5 tylko poprzez WebVisu. Moduły SPL-3C miałem już przetestowane i Wago ma gotowe biblioteki DMX. Moduł SPL-3CM to nowość i po stronie sterownika nie ma gotowych bibliotek wiec wybór mógł być tylko jeden. Aktualnie przymierzam się do testów SPL-3CM i może w kolejnym projekcie będzie wykorzystany.

Dzięki za aprobatę prac:)

Gratulacje wykonania - mam pytanie jako że mineło troche czasu to chciałem sie zapytać czy udało sie uruchomić moduł SPL-3CM ? Zastanawiam sie czy są jakies bibliotki pod ten moduł

lukaszdebiec

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2018, 11:54:55 pm »

Niestety brak czasu na moduł SPL-3CM. Aktualnie na tapecie jest mini stacja pogodowa (kierunek i prędkość wiatru oraz opad deszczu)

blackbox

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:29:35 pm »

Jakie masz długości przewodów do 20 czujników? U mnie problem występował w momencie przekroczenia długości magistrali 250 m. Czy WireChip ma diagnostykę magistrali 1-Wire? Z jaką częstotliwością odpytujesz czujniki?
Odczyt z WireChip chodzi jako zadanie (wyklikane kreatorem Modbus Master Configuration) co 5ms. Długości przewodów nie znam, ale czujniki umieszczone są w różnych (odleglych) częściach domu, również na zewnątrz.