'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: (Pomysłowy Dobromir) Czujnik zamknięcia (zaryglowania) drzwi wejściowych  (Przeczytany 2731 razy)

vakul

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil

Proponuję otwarcie nowego działu/serii "Pomysłowy Dobromir" :)
1 wątek = 1 pomysł, w miarę możliwości z dokumentacją fotograficzną i krótkim opisem. Czas trochę rozruszać forum!

Przykładasz głowę do poduszki i słyszysz: "A drzwi zamknięte?" Resztę znacie.

Moje rozwiązanie problemu:
Po demontażu metalowego szyldu napakowałem plasteliny aby określić, w które miejsce trafia rygiel zamka.
Następnie nawierciłem dwa otwory u góry i u dołu, resztę obrobiłem ostrymi dłutami. Finalnie otwór okazał się być odrobinę za nisko (rygiel ślizgał się po rolce krańcówki) i musiałem zrobić podkładkę w jego dolnej części (kawałek białej trytytki).
Wycięcie otworu poszło sprawnie, najwięcej czasu zajęło przełożenie przewodu za ościeżnicą.
Kabel doprowadziłem do pobliskiej puszki z włącznikami światła.

Za ościeżnicą warto zostawić lekki nadmiar przewodu, tak aby dało się wyjąć krańcówkę, odlutować i wymienić gdyby była taka potrzeba. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby ułożenie peszla od ościeżnicy do puszki ale u mnie było już za późno.

Są też komercyjne rozwiązania np: https://www.google.pl/search?q=031309.06 ale u siebie bym tego nie wcisnął.

Koszt operacji 2 zł, WAF bardzo wysoki.
Zapisane