'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Jakie przekaźniki Wago serii 788 zamawiać?  (Przeczytany 2783 razy)

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Jakie przekaźniki Wago serii 788 zamawiać?
« dnia: Października 17, 2018, 12:03:54 am »

Po wielu perypetiach na budowie znowu powracam do autmatyki i zbliżająego się nieuchronnie "rozszywania" szafy.

Przejrzałem forum oraz dział "projekty innych" na stronie i widzę, że przewijają się następujące modeli przekaźnika:
788-304
788-312
788-354
857-304

Admin sugerował ten pierwszy model 788-304, ale w innym wątku ktoś przestrzegł że przy roletach skleja styki? Widzę, że pierwsze dwa mają 16A, prądy 24DC IN i 230 AC OUT. Gość z Wago sugerował wszędzie 788-354.

Czy możecie pokrótce doradzić który model najlepszy do światła, a który do rolet? Dodam, że mam w domu kilka obwodów z 5-6 lampkami podłączonymi szeregowo. Rolety standardowe oraz kilka żaluzji fasadowych, któe chodzą zdecydowanie dłużej i wolniej.
Zapisane

Simeone

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Jakie przekaźniki Wago serii 788 zamawiać?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 19, 2018, 09:16:50 am »

U siebie, ze względów oszczędnościowych, zdecydowałem się kupić osobno przekaźniki i osobno podstawki do nich.

W przypadku sterowania roletami wybór padł na Schracki RT424024. Przy większych ilościach wychodzi poniżej 4zł/sztukę. Minimalnie droższy, ale wyposażony w lepszy materiał styków AgSnO2 (teoretycznie trwalszy i z mniejszym prawdopodobieństwem sklejania) jest przekaźnik Relpola RM84-3012.

Przekaźniki umieściłem w podstawkach Wago 788-103 w cenie ok. 10zł/sztukę i takie zestawy funkcjonują u mnie bezproblemowo już od ponad roku.
Zapisane

schuey

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Jakie przekaźniki Wago serii 788 zamawiać?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2018, 12:12:03 am »

Dzięki za podpowiedź, jak dobrze rozumiem oszczędzamy tutaj ok 5 PLN na sztuce przy zastosowaniu tych przekaźników Schrack?

Panowie z Wago pomogli podsyłając karty katalogowe (załączam). Podobno 354 nadaje się bardziej do oświetlenia z uwagi na możliwość przeciążenie przez 50ms prądem 120A. Modele 304 i 312 są niemal identyczne, ten drugi ma 2 styki wejściowe zamiast jednego ale w przypadlu PLC chyba nie jest to konieczne gdyż sterownik jest pośrednikiem wszystkich sygnałów wejściowych do przekaźnika.
Zapisane