'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Sterowanie taśmami LED  (Przeczytany 3084 razy)

Zwierzak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Sterowanie taśmami LED
« dnia: Lutego 06, 2018, 12:28:09 am »

Witam!

Jestem na etapie planowania instalacji w domu jednorodzinnym we Wrocławiu.
Jaki jest obecnie najlepszy sposób sterowanie taśmami LED RGB i jednokolorowymi z poziomu PLC WAGO? Planuje wykorzystać sterownik 750-889 z KNX'em. Kontrolery LED KNX są stosunkowo drogie i słabo dostępne. Znalazłem moduły DAGON na Modbus i DMX a także Enterius na Modbus i DALI. Które z nich sprawdzają się najlepiej?

Czy są dostępne czujniki obecności na 24v? Wybór czujników obecności KNX jest na szczęście duży, czy są jakieś alternatywne rozwiązania? Zależy mi na wykrywaniu obecności osób w pomieszczeniu, a nie tylko ruchu.

Pozdrawiam!
Stefan
Zapisane

mendium

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie taśmami LED
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2018, 08:31:20 am »

Witam!

Jestem na etapie planowania instalacji w domu jednorodzinnym we Wrocławiu.
Jaki jest obecnie najlepszy sposób sterowanie taśmami LED RGB i jednokolorowymi z poziomu PLC WAGO? Planuje wykorzystać sterownik 750-889 z KNX'em. Kontrolery LED KNX są stosunkowo drogie i słabo dostępne. Znalazłem moduły DAGON na Modbus i DMX a także Enterius na Modbus i DALI. Które z nich sprawdzają się najlepiej?



Jeszcze nie testowałem ale odsyłam do tematu:

https://www.edom-plc.pl/forum/index.php?topic=326.0

Czy są dostępne czujniki obecności na 24v? Wybór czujników obecności KNX jest na szczęście duży, czy są jakieś alternatywne rozwiązania? Zależy mi na wykrywaniu obecności osób w pomieszczeniu, a nie tylko ruchu.

Pozdrawiam!
Stefan

Podobnie jak wyżej odsyłam do tematu:
https://www.edom-plc.pl/forum/index.php?topic=168.0
Dostępne są czujki 24V NPN (częściej) jak i PNP (mało dostępne)
Do czujki NPN dobierz wejścia  750-1407, a do PNP 750-1405
Zapisane