'Inteligenty' dom ze sterownikiem PLC

 Language:
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Powrót do strony głównej: www.edom-plc.pl

Autor Wątek: Sterowanie temperaturą przez nagrzewnicę 0-10V  (Przeczytany 2601 razy)

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Sterowanie temperaturą przez nagrzewnicę 0-10V
« dnia: Lutego 20, 2018, 06:06:38 pm »

Mam pytanko: Jest może gotowy "klocek", który można wykorzystać do sterowania nagrzewnicą wstępną rekuperatora, ale nie on/off a z ustawianą mocą sygnałem 0-10V. Same włącz-wyłącz załatwia FB-Weather, jednak nie ma wyjścia analogowego, tylko dwa binarne. Jego wyjście iOutput to tylko przeniesienie sygnału wejściowego. Nagrzewnica ma wejście regulatora 0-10V i szczerze mówiąc, trochę utknąłem. Znając życie jak napiszę to na piechotę to będę rok się biedził ze strojeniem oscylacji. No więc, szukam gotowca...
Zapisane

Tom01

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: Sterowanie temperaturą przez nagrzewnicę 0-10V
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 20, 2018, 06:49:51 pm »

Dobra, krótka piłka była. "Odkryłem" bibliotekę Bulilding HVAC. Rany, ile rzeczy można tam zrobić, szok. Moją sprawę załatwia to poniżej. Wejścia temperatury progu zamarzania reku, wejście bezpośrednio temperatury z wyjścia nagrzewnicy, wyjście wprost na 0-32767. Regulacja płynna, zależnie od zmian temperatury na wyjściu, ustawiana szybkość zmian mocy nagrzewnicy. Jeden klocek i rozwiązuje problem. Genialne.

« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2018, 06:51:36 pm wysłana przez Tom01 »
Zapisane